Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
2003-09-07 w spolszczeniu do Play the World 1.27f mającym działać z polską wersją Civilization był błąd. Poprawiona wersja oczywiście w dziale Pliki.
 
2003-08-31 spolszczenie do Play the World 1.27f w dziale Pliki.
 
2003-07-19 jak zakładać Ambasady? Odpowiedź w FAQ. Oraz nowa wersja Civ3 MapStat działająca w PtW w dziale Pliki.
 
2003-04-30 dwa dni temu chciałem wrzucić poprawki do grafiki w Play the World, niestety nie udało mi się tego zrobić. W WP pliki mają jakiś określony maksymalny rozmiar, ten okazał się za duży. Musiałem zbiór podzielić na części, od dzisiaj jest on dostępny w dziale Pliki.
 
A teraz z zupełnie innej beczki. Pamiętam jak w Fantastyce była drukowana w odcinkach powieść Philipa José Farmera "Gdzie wasze ciała porzucone". Przeczytałem chyba dwa pierwsze odcinki. Fantastykę ciężko było wówczas dostać w niektórych miejscowościach i jak się powieść skończyła pozostało dla mnie zagadką. A teraz na wyprzedaży taniej książki kupiłem ją za 7 zł, polecam, pół nocy z głowy.
 
2003-04-28 nowa wersja spolszczenia Play the World w dziale Pliki, dostałem też z tego samego źródła poprawki do grafiki, w niektórych miejscach tekst wyłaził poza okienka. Wrzuciłem też na stronę patch do Civ III PL autorstwa CD Projektu, oraz schemat odkryć do Ery Przemysłowej - w polskim oryginale plik jest chyba uszkodzony.
 
2003-04-25 kilka zamian w dziale Pliki, od Darka dostałem spolszczenie Play the World i przy okazji nowy plik Lucidy. Wreszcie nie ma kłopotów z polskimi znakami pod Windows XP. Z drobnostek dałem mały programik Civ3 MapStat, można dzięki niemu z plików *.sav wyciągnąć informację o wielkości terytorium i populacji poszczególnych cywilizacji wraz z limitem jaki jest potrzebny do zwycięstwa przez dominację.
 
2003-04-15 w końcu zainstalowałem Civilization III Play the World, mam teraz na dysku obok siebie Civ III, Civ III PL i Civ III PtW. Nawet się nie pogryzły. Ale będzie zabawa :))
 
2003-03-31 dodałem dwa działy Cuda Świata oraz Małe Cuda, jest to początek pracy, chciałbym zrobić coś w rodzaju ściągi do Civilization po polsku podobnej do civ3data Juliana Egelstaffa. Z drobnicy, dodałem informację o zmianie rozdzielczości w FAQ oraz zaktualizowałem linki w związku z powstaniem civ.org.pl.
 
2003-01-22 doszły mnie słuchy, że Civ3 angielska po wynalezieniu Lotniskowca potrafi się wywalać. Faktycznie w Lotniskowiec.ini był błąd, nową poprawną wersję jednostek wrzuciłem do Plików.
Dostałem mejla z rozwiązaniem problemu polskich znaków. Po podmianie pliku czcionki nadal w niektórych miejscach (chodzi o teksty pisane kursywą) widoczne były krzaki. Rozwiązać problem można wykasowując oryginalną czcionkę Lucida z folderu Windows/Fonts.
 
2003-01-04 Na każdej witrynie poświęconej czemuś musi istnieć dział Linki. Ja też niestety uległem tej modzie i od dzisiaj dział taki jest dostępny.      :-)
 
2002-12-17
znalazłem mały błąd w jednostkach do polskiej wersji Civ, po odkryciu Pancernika gra się wywalała. Nową poprawną wersję wrzuciłem do Plików.
Często pojawia się pytanie, dlaczego nie można czegoś ściągnąć? dlaczego pojawia się pytanie o hasło? Z tego co wiem, problem ujawnia się gdy używane są menedżery pobierania, trzeba je na czas ściągania plików wyłączyć.
 
2002-12-10 Pytanie: czy istnieje w ogóle polska wersja Civ3 czy są tylko przeróbki i na ile wersję angielską można przerobić na polską?
Odp: wersja polska istnieje, to co jest w dziale Pliki to teksty i mod z tej właśnie wersji. Nie mogę powiedzieć, że są to oryginalne pliki ponieważ troszkę je pozmieniałem (i nadal zresztą będę je zmieniał), nie podobały mi się nazwy niektórych jednostek oraz pewne sformułowania, o błędach przez litość nie wspomnę.
Uprzedzając pytania, nie wysyłam i nie zamieszczę oryginałów.
Uprzedzając następne pytanie, nie wiem kiedy skończę i kiedy będzie można ściągnąć ze strony patch całkowicie zmieniający angielską Civ w polską.
 
2002-12-04 Pytanie: dlaczego w spolszczeniu nie ma polskich znaków?
Odp: Civilization nie korzysta ze standardowych czcionek systemowych. Wraz z grą są dostarczone fonty w angielskiej Lsans.ttf, w polskiej Psans.ttf, niestety podmiana działa tylko połowicznie, polskie litery pojawiają się ale nie zawsze. Postaram się to jakoś rozwiązać w najbliższym czasie. Dla niecierpliwych wrzuciłem do Plików Psans.ttf z wersji polskiej, nazwa jest już zmieniona na Lsans.ttf, wystarczy podmienić oryginał.
 
2002-12-02 w dziale Pliki znajdziecie moda z polskiej wersji Civ3. Troszkę przerobionego bo mi się pewne rzeczy ociupinkę nie podobały (listę zmian wrzucę później). Razem z modem koniecznie należy ściągnąć jednostki.
 
2002-11-16 na stronie zaszło troszkę zmian, przede wszystkim ograniczam się na razie do Civ3, resztę wyciąłem. Dostałem wreszcie paczkę z grą, w dziale Pliki wgrałam polskie teksty, reszta wymaga sprawdzenia. Z tego co widzę wersja angielska nie chce ruszyć jeżeli w napędzie mam płytę z wersją polską; po zainstalowaniu polskiej wersja angielska przestała działać, coś się gryzie. Tak więc na razie tylko teksty. Na dole strony jest formularz, jeżeli ktoś chce dostawać wiadomości o nowościach (a jeżeli będę miał czas powinno być ich dużo) proszę się wpisać. Tych którzy wpisywali się już kiedyś w dziale Pliki a nie dostali meila o tym uaktualnieniu proszę o wpisanie się raz jeszcze. Przepraszam ale listę subskrybentów szlag trafił.
Irek z Kowal
 
2002-11-09 zamówiłem Civ3 w polskiej wersji w www.wirtualny.com ale niestety jeszcze do mnie nie dotarła. Nie będzie mnie w domu przez tydzień, mam nadzieję, że jak wrócę gra będzie na mnie czekać. Wtedy zobaczymy co tam CD Projekt zmajstrował.
 
2002-10-19 6 listopada ma wyjść Civ3 w polskiej wersji, do tego czasu nic nowego na stronie się nie pojawi.
 
2002-09-15 przepraszam wszystkich którym nie odpowiadam od razu na maile. Ostatnio w domu bywam tylko w weekendy i nie mam na to czasu.
 
2002-09-08 niestety z Armii nadal nie można usuwać jednostek, nie zadziałało.
 
2002-08-31 znalazłem parę błędów w civ3mod.bic, przekształcenia jednostek mogły nie działać poprawnie (a raczej na pewno nie działały), poprawiłem. Przy okazji wkurzyłem się na Armię i dodałem możliwość wyładunku z niej jednostek, nie sprawdziłem jeszcze jak to działa ale nie powinno być problemów.
 
2002-08-23 długo rozpisywał się nie będę. Miałem komputer. Ale ten komputer coraz bardziej mnie denerwował. Bo to stary komputer był. Tak mnie denerwował, że jak go miałem włączyć to się denerwowałem. Jego powolność mnie denerwowała, bardzo. Wreszcie czara goryczy się przepełniła, padł twardy dysk. Straciłem bardzo dużo, tak dużo, że lepiej nie mówić. Może nic o znaczeniu strategicznym ale dużo fajnych rzeczy.
I tak kupiłem nowy komputer. I na tym nowym komputerze zrobiłem to co zrobiłem. Nie jest tego dużo więcej ale przynajmniej coś jest, można to zobaczyć w dziale Pliki.
Straciłem listę subskrybentów, bardzo przepraszam ale nie mogę jej w żaden sposób odtworzyć. Chętni muszą niestety zapisać się od nowa.
W wersji 1.29 nie działa poprawnie czcionka, polskie znaki raz są raz ich nie ma, będę nad tym pracował.
Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, propozycje proszę pisać. Jeżeli pochwały też :)
Irek z Kowal
 
2002-03-18 jakoś tak się dziwnie złożyło, że poprzedni wpis był miesiąc temu. Mam nadzieję, że teraz będę miał więcej czasu i strona aktualizowana będzie częściej. Znalazłem błąd w jednostkach, głupia literówka w Galeonie ale gra się wywalała - dziwne, że nikt nie zwrócił mi uwagi. Poza tym poprawiłem Robotnika, Osadnika, Przywódcę i Armię - nie powinno być już kłopotów przy zmianie epok. Doszło troszkę w tekstach. Wszystko oczywiście w dziale Pliki.
 
2002-02-18 odkryłem, że do poprzedniej civ3mod-a wersji zakradł się błąd. Zamieniłem co prawda Arkabuzera i Muszkietera miejscami ale zapomniałem o upgradach jednostek, przez co Pikinier nie mógł być przekształcany. Poprawiony mod jest w dziale Pliki.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe