Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2005-05-09 Nowe mapy od Firaxis – programista Firaxis Jon 'Trip' Shafer udostępnił pięć nowych map (z zasobami) do Civilization IV. Dwie z nich zostały wykorzystane w scenariuszach o których pisałem wczoraj.
Europe (100x73), Eastern USA (55x51), East Asia (65x82), Africa (54x66), South America (44x60)
 

2006-05-08 Dwa nowe scenariusze do Civilization – w sobotę Jon 'Trip' Shafer – jeden z programistów Firaxis udostępnił dwa nowe scenariusze do Civilization IV. Pierwszy z nich World War I rozpoczyna się w sierpniu 1914 roku, teatrem działań jest Europa, jako jeden z przywódców Ententy lub Państw Centralnych możesz spróbować odmienić losy wojny.
Drugi ze scenariuszy to Battle for East Asia jego akcja toczy się w niedalekiej przyszłości w roku 2016. Wewnętrzne kłopoty poważnie osłabiły Rosję, Stany Zjednoczone zostały wplątane w konflikt pomiędzy Tajwanem a Chinami. Potężne gospodarczo i militarnie Chiny zrzekły się członkostwa w ONZ i przygotowują się do podboju Azji południowo-wschodniej. Kto zwycięży? Chiny czy Siły sprzymierzone?
Oba scenariusze działają tylko z wersją 1.61 Civilization IV.
 
Spolszczenia v2.1.1 Civilization IV grupy z civ.org.pl – mamy nową wersję spolszczenie Civ4 grupy z civ.org.pl. Poprawki:
– poprawiono poważne błędy w tłumaczeniu które zostały wykryte;
– poprawiono błędy w wyświetlaniu ilości buteleczek przy najechaniu na wynajdywaną technologie.
Spolszczenie można pobrać tutaj.
 
Sid Meier's Civilization IV: Warlords w przedsprzedaży – na Amazon.com można już zamówić Warlords, pierwszy dodatek do Sid Meier's Civilization IV. Cena została ustalona na 29,99 $ (+ oczywiście koszty przesyłki, ale do polski raczej się nie zamówi). Dodatek ma ukazać się 1 lipca.
 
2006-05-04 Poprawiona czcionka do spolszczenia Civilization IV Cenegi – zgodnie z wczorajszą obietnicą poprawiłem trochę Sylfaen Cenegi. Próbka widoczna jest obok a jeżeli ktoś ma ochotę to może też zobaczyć trochę większe obrazki: Sylfaen Cenegi, Sylfaen Windows, Sylfaen CivWeb.


Samą czcionkę można ściągnąć stąd. Należy nią zastąpić czcionkę Cenegi zainstalowaną w ...\WINDOWS\Fonts oraz wgraną do ...\Sid Meier's Civilization 4\Assets\res\Fonts, ...\Sid Meier's Civilization 4\Resource\Civ4 oraz ...\Sid Meier's Civilization 4\Resource\Fonts. Aby wszystko zadziałało jak należy konieczny jest restart komputera.

Bardzo proszę o opinię o spolszczeniu Cenegi na forum.
 
2006-05-03 Garść przemyśleń na temat spolszczenia Cenegi:
– niestety spolszczenie jest do wersji 1.52 Civilization IV, dziwne skoro przed świętami wyszła już wersja 1.61. Wysłałem pytanie do Cenegi czy zamierzają wydać spolszczenie do najnowszej wersji, zobaczymy co odpowiedzą jeżeli odpowiedzą,
– spolszczenie wg mnie jest na lepszym poziomie od istniejącego spolszczenia fanów (tak na pierwszy rzuty oka oczywiście, nie miałem czasu aby się wgłębiać dokładnie) z pewnymi nazwami i zwrotami bym polemizował ale to kwestia interpretacji,
– język polski w patchu został wstawiony zamiast włoskiego, co powoduje pewne problemy z istniejącymi polskimi modami w których wykorzystywany jest francuski, pewien problem dla twórców modów, jakieś 10 min roboty,
– z grą w sieci mogą być problemy, po prostu kiedy wszyscy przejdą na 1.61 nie będziemy mieli z kim pograć :)
– pojawiły się głosy, że jest coś nie tak z czcionką dołączoną do spolszczenia, faktycznie nie wyszła zbyt dobrze i napisy są trochę nieostre, jutro postaram się zrobić coś lepszego i o ile nie wynikną nieprzewidziane trudności wrzucę na stronę.
Bardzo proszę o opinię o spolszczeniu na forum. (Uwaga: domyślnie posty na forum wygasają po 2 dniach, proszę na to uważać i zmieniać tą wartość na 0).
 
2006-04-28 Spolszczenie Cenegi dostępne - ze strony Cenegi można już pobrać patch polonizujący Civilization IV. Jeszcze nie testowałem, bardzo proszę o opinię na temat jego jakości na forum.
 
2006-04-27 Przesunięta data premiery Civilization IV PL – na stronie Cenegi ukazała się notka anonsująca wydanie Civilization IV PL, premiera ostatecznie ustalona została na 30 kwietnia. W skład gry będzie wchodzić:
– oryginalna, angielska wersja gry na płycie DVD;
– dodatkowa płyta CD, zawierająca patch polonizujący grę (polskie napisy);
– 224-stronicowy, drukowany podręcznik użytkownika;
– drukowany poradnik do gry;
– drukowane drzewko technologii.
 
Z tego co znalazłem najtaniej Civilization IV PL można kupić na Wirtus.pl za 79,90 zł. Gdyby ktoś znalazł lepszą cenę proszę o wiadomość.
 
2006-04-25 Ustalona data premiery Civilization IV PL – jak możemy zobaczyć na stronach Cenegi data premiery Civilization IV PL została ustalona na 1 maja. Cena w sklepie Cenegi bez zmian 99,90 zł. Osoby które kupiły Civ4 wcześniej w wersji angielskiej będą mogły ściągnąć oficjalne spolszczenie ze strony polskiego dystrybutora za darmo.
 
2006-04-24 Zapowiedź Warlords w Onecie – na gry.onet.pl pojawiła się zapowiedź Warlords pierwszego dodatku do Civilization IV jaki ma wyjść latem tego roku. Nic ponad to co pojawiło się w notce z 20 marca na mojej stronie raczej się nie dowiemy więc po co o tym piszę?
 
O zapowiedzi Onetu można przeczytać na stronie Cenegi, w notce tej pada zdanie "bliższe informacje o polskim wydaniu Warlords podamy już wkrótce", wynika z tego ni mniej ni więcej tylko, że możemy spodziewać się wydania dodatku także w Polsce. Byłaby to miła niespodzianka, pamiętamy jak CD Projekt załatwił sprawę Play the World i Conquests, dodatków do Civilization III.
 
Zapraszam na forum gdzie można podyskutować o Civ IV Warlords.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe