Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2006-06-29 Sterowniki ATI Catalyst 6.6 – na stronach ATI jest dostępna nowa wersja sterowników, przeznaczonych dla kart graficznych z układami tego producenta. Sterowniki można pobrać tutaj.
 
nVidia ForceWare 91.31 WHQL – ukazała się też nowa wersja sterowników dla kart graficznych z procesorami GeForce nVidia ForceWare 91.31.
 
2006-06-20 Spolszczenie Civilization IV PL v1.61 Cenegi – na swojej stronie Cenega udostępniła Civilization IV – patch 1.61 PL (plik 35 MB). Nie jest to po prostu spolszczenie, tylko patch 1.61 z polskimi plikami językowymi. Żeby było śmieszniej należy go instalować na grę ze spolszczeniem 1.52 Cenegi, inaczej poprawnie nie będą wyświetlane polskie litery. Wg mnie troszkę to skomplikowane, zamiast zrobić po prostu normalne spolszczenie wkompilowali je w patcha 1.61, nie dając w zestawie polskiej czcionki. Ale to może jakaś wyższa polityka.
W każdym razie – czcionka w 1.61 nie została poprawiona, dalej jest rozmyta. Osobiście uważam, że to głupie, polecam raczej instalację normalnego angielskiego patcha do 1.61 i przerobionego spolszczenia Cenegi z mojej strony.
 
2006-06-11 Warlords będzie wydane w Polsce – na stronie Cenegi pojawiła się zapowiedź Civilization IV: Warlords. Dodatek ma być wydany w sierpniu od razu z polską wersją językową a cena została ustalona na 89,90zł.
 
 
 
 
 
 
Poniżej oficjalna zapowiedź.
 
Civilization IV: Warlords
 
Informacje
Sid Meier's Civilization IV: Warlords to pierwszy pakiet rozszerzający do bestsellerowej strategii, będący jednocześnie hołdem dla największych dowódców wojskowych w historii świata. W dodatku znajduje się sześć unikatowych i interesujących scenariuszy, dzięki którym będziesz mógł zmienić bieg historii. Nowe, potężne jednostki, dodatkowe cywilizacje, przywódcy i cuda dostarczą Ci jeszcze więcej doskonałej zabawy i pozwolą Ci rozwinąć potęgę własnego państwa na zupełnie nowe sposoby. Civilization IV: Warlords - czy jesteś gotów na podbój świata?

Charakterystyczne cechy
– Nowa odmiana wielkich ludzi – tytułowi Wojownicy.
– Państwa marionetkowe – podbij wroga i zmuś do poddania się Twoim    rządom w zamian za namiastkę niepodległości.
– 6 nowych scenariuszy.
– 6 nowych cywilizacji i związanych z nimi unikatowych jednostek.
– 10 nowych przywódców cywilizacji.
– Nowe zdolności i charakterystyki przywódców.
– 3 nowe cuda świata.
– Unikatowe budynki, charakterystyczne dla każdej cywilizacji.
– Nowe jednostki, surowce i budynki – niektóre z nich dostępne tylko    w scenariuszach.
– Poprawki do przebiegu gry, również te sugerowane przez graczy.
– Wszystkie dodatkowe patche i aktualizacje.

Zapraszam na na forum gdzie można podyskutować o dodatku.
 
2006-06-03 premiera Warlords 24 lipca – premiera Warlords pierwszego dodatku do Civilization IV została ustalona na 24 lipca, taką datę można ujrzeć na Amazon.com gdzie dodatek dostępny jest w przedsprzedaży. Jednocześnie na Amazon.de pokazała się okładka pudełka, w Niemczech Warlords mają być dostępne od 25 lipca, w Wielkiej Brytanii od 28. Ceny zostały ustalone odpowiednio na 29,99 $, 29,90 € i £19,99, niestety nie jest możliwe zamówienie gier do polski.
 
 
Na IGN można zobaczyć filmy dla dwóch z trzech nowych cudów jakie mają być dodane w C4W, Świątynia Artemidy oraz Wielki Mur. Z artykułu możemy się tez dowiedzieć jakie bonusy dawać nam będą nowe Cudy.
Świątynia Artemidy (jeden z 7 cudów starożytnego świata) dostępna będzie po odkryciu Politeizmu. Miasto, w którym zostanie zbudowana dostaje 100% premię z handlu, zwiększa też ona prawdopodobieństwo narodzin Wielkiego proroka. Świątynia staje się przestarzała na odkryciu Chemii.
Wielki Mur dostępny jest po odkryciu Mularstwa. Po zbudowaniu aktualne kulturalne granice cywilizacji otoczone są przez mur, który chroni ją przed najazdem barbarzyńców. Wielki mur zwiększa prawdopodobieństwo narodzin Wielkiego generała o ile walki były toczone w jego granicach.
 
2006-05-31 nowy dział na stronie – wszystkie informacje na temat pierwszego dodatku do Civilization IV zostały zebrane w dziale Warlords.
 
2006-05-29 Money Trainer do v1.61 Civilization IV – 10 milionów w gotówce za naciśnięciem jednego klawisza. plik (296 KB)
 
Sterowniki ATI Catalyst 6.5 – na stronach ATI jest już dostępna najnowsza wersja sterowników, przeznaczonych dla kart graficznych z układami tego producenta. Sterowniki można pobrać tutaj.
 
2006-05-24 Spolszczenie Cenegi dostosowane do v1.61 Civilization IV – znudziło mnie czekanie, przystosowałem spolszczenie Cenegi do najnowszej wersji Civ4, oprócz tego:
– dostosowałem je do polskich modów poprzez zmianę zastąpionego języka (teraz jest to francuski a nie włoski jak chciała Cenega),
– zmieniłem czcionkę na "nierozmytą",
– wprowadziłem drobne poprawki w tekście i nazewnictwie.
 
Jest to wersja 0.9 spolszczenia (1,80 MB), dopiero w wersji 1.0 dostosuję wszystkie teksty w Cywilopedii i innych miejscach do zmienionego nazewnictwa. Później przyjdzie czas na scenariusze i odmianę.

O wszelkie uwagi proszę na forum.
 
Trailer Civilization IV: Warlords – zainteresowani mogą ściągnąć ze strony zwiastun filmowy (19,8 MB) reklamujący pierwszy dodatek do Civ4.
 
Zapraszam na na forum gdzie można podyskutować o dodatku.
 
2006-05-18 Spolszczenia v2.2 Civilization IV grupy z civ.org.pl – mamy nową wersję spolszczenie Civ4 grupy z civ.org.pl. Poprawki:
– ulepszona czcionka Sylfaen teraz nie ma już takich błędów jak "ElŻbieta",
– poprawiono sporo błędów stylistycznych i ortograficznych,
– poprawiono błędy w samym tłumaczeniu,
– zmieniono niektóre nazwy, np. zamiast Jednostki walczące w starciu bezpośrednim teraz mamy Jednostki Walczące Wręcz.
 
Spolszczenie można pobrać tutaj. A czcionkę dostali ode mnie :)
 
Nowe screeny z Civilization IV: Warlords – łącznie z relacjami z E3 oraz z wcześniejszymi zapowiedziami Warlords ukazało się troszkę nowych screenów, można je zobaczyć w galerii.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe