Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2006-08-03 Civilization IV: Warlords – tapety – na oficjalnej stronie Warlords w dziale Downloads są do ściągnięcia tapety z C4W. Tapety można również obejrzeć w Galerii.

Premiera Civilization IV: Warlords PL 25 sierpnia – tak przynajmniej podaje Gamblin.pl. Na stronach Cenegi informacja o dacie nie została jeszcze podana.

Nowe informacje na temat Warlords – jakiś czas temu IGN opublikował cykl artykułów omawiających nowości w Civilization IV: Warlords. Na ich podstawie oraz na podstawie samego dodatku uzupełniłem trochę informacje w dziale Warlords, praca nie jest jeszcze skończona ale co nieco dowiedzieć się już można.
IGN – omówienie scenariuszy, (2006.07.18)
IGN – omówienie nowych cech przywódców, budynki unikalne, nowe
   jednostki, (2006.07.11)
IGN – omówienie 6 nowych cywilizacji, (2006.07.06)
 
2006-08-02 Civilization IV: Warlords PL już wkrótce – jak donosi na swojej stronie Cenega pierwszy dodatek do Civilization IV: Warlords po polsku ma być wydane już w sierpniu w cenie 79,90. W sumie nic nowego :-) Bliższe szczegóły podobno wkrótce. Jak pisałem wcześniej dodatek można już zamówić w w internetowym sklepie Cenegi w przedsprzedaży. Promocyjna cena została ustalona na 69,90 zł. Ja bez problemu znalazłem w Gamblin.pl za 67,00 zł, nie sprawdzałem tylko kosztów przesyłki
 
Civilization IV za 59,99 – znalazłem przypadkiem fajną ofertę w Wirtus.pl Civ4 można kupić za 59,99. W wersji angielskiej, ale spolszczenie można przecież bez problemu ściągnąć choćby z mojej strony. Czy ktoś gdzieś widział taniej?
 
Recenzja Civilization IV: Warlords na IGN – również na IGN ukazała się recenzja dodatku ocena dobra 8,4/10.
 
2006-07-31 kolejne recenzje Civilization IV: Warlords – i dwie kolejne recenzje, tym razem na GameSpy 3,5/5 i Game Revolution 4,5/5.
 
Zapraszam na na forum gdzie można podyskutować o dodatku.
 
Sterowniki ATI Catalyst 6.7
– na stronach ATI jest dostępna nowa wersja sterowników, przeznaczonych dla kart graficznych z układami tego producenta. Sterowniki można pobrać tutaj.
 
2006-07-27 pierwsze recenzje Civilization IV: Warlords – w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje C4W, jak na razie GameSpot 8.6/10, Yahoo! Games 4,5/5.
 
2006-07-22 przedpremierowego filmu z C4W ciąg dalszy – na forum Apolyton Civilization Site została już opublikowana druga oraz trzecia – ostatnia część filmu z C4W nagranego na ApolyCon '06. Filmiki w formacie Windows Media mają odpowiednio 7'12" (30,2 MB) oraz 7'59" (15,3 MB).
civ4-warlords_preview(part2of3)
civ4-warlords_preview(part3of3)

Premiera Civilization IV: Warlords w Stanach w poniedziałek. :-)
 
2006-07-20 oficjalna strona Civilization IV: Warlords – pod adresem www.2kgames.com/civ4/warlords/ pojawiła się oficjalna strona dodatku. W tej chwili znajdują się tam ogólne informacje o grze, informacje o scenariuszach oraz omówione są nowe cywilizacje, jednostki i liderzy. W sekcji Media można zobaczyć trochę screenów z gry.
 
2006-07-15 przedpremierowy film z Civilization IV: Warlords – na forum Apolyton Civilization Site została opublikowana pierwsza z trzech części filmu z C4W. Filmik w formacie Windows Media (31,0 MB, 7'37") można ściągnąć stąd. Następne części 18 i 21 lipca, światowa premiera dodatku przypominam 24 lipca w Stanach.
 
2006-07-11 Civilization IV: Warlords PL w przedsprzedaży – w inter- netowym sklepie Cenegi można już zamówić C4W w przedsprzedaży. Promocyjna cena została ustalona na 69,90 zł wobec 79,90 zł docelowo.
Tymczasem jak poinformowało 2K Games wersja Civilization IV: Warlords uzyskała już status Gold i dodatek trafił do tłoczni. Premiera w Stanach Zjednoczonych 24 lipca, w Polsce niestety termin nadal nieznany.
 
2006-07-02 Nowe zapowiedzi Civilization IV: Warlords – na Gamespot oraz na IGN ukazały się nowe zapowiedzi Warlords. Wielką niespodzianką jest to, że będzie nie 6 ale 8 nowych scenariuszy. Pierwszy z "nowych" to Omen, w odróżnieniu od wszystkich innych nie jest to scenariusz historyczny, ale alternatywna wersja historii w której Francja i Wielka Brytania toczą wyścig, którego stawką jest zasiedlenie kontynentu amerykańskiego. Zgodnie z nazwą jest w tym scenariuszu jakiś element nadprzyrodzony.
 
Drugi z "nowych" scenariuszy to Barbarzyńcy, możemy w nim w końcu wcielić się w tych drani którzy zawsze pojawiali się w najmniej stosownym momencie:-) Jest to jedyny scenariusz w którym mapa generowana jest losowo, wszystkie cywilizacje sterowane są przez AI komputera a my startujemy jako tytułowi Barbarzyńcy z dużą ilością złota. Rozpoczynamy od kupna kilku jednostek i - palimy, mordujemy i gwałcimy :-) całkiem jak w Eryku Wikingu, chodzi o to, żeby zwróciły się nam koszty wyprawy. Zdobytych miast nie możemy przejąć na własność, można je tylko splądrować i spalić za co otrzymuje się oczywiście odpowiednią ilość sztuk złota, a za złoto kupujemy oczywiście nowe jednostki itd. itd. Celem jest starcie z powierzchni ziemi wszystkich cywilizacji.
 
Z pomniejszych rzeczy, w scenariusze można grać w trybie wieloosobowym, np. w Zjednoczeniu Chin możemy mieć 7 ludzkich graczy, bo tyle właśnie królestw należy zjednoczyć. W scenariuszu tym galery mogą pływać po rzekach i bombardować miasta.
W Wikingach celem jest zdobycie określonej liczby pieniędzy w określonej liczbie tur. Można oczywiście podbijać lub plądrować miasta ale pojawiła się też nowa możliwość - okup. Miasto zdobyte można zwrócić cywilizacji za określoną ilość pieniędzy. Żeby nie było zbyt prosto ta sztuczka z danym miastem może udać się tylko raz, za drugim razem raczej nam nie uwierzą. Innym sposobem zdobycia dużej ilości złota jest odnalezienie skarbu. Po odkryciu odpowiedniej technologii dostajemy wskazówkę na minimapie gdzie mniej więcej skarb się znajduje. Ale znalezienie go i przewiezienie do bazy (bo to jest warunkiem zaliczenia zadania) może nie być proste, skarb może być na niekoniecznie przyjaznym terytorium.
Lenników można będzie zdobywać pokojowo, żeby gracze preferujący ten rodzaj rozgrywki nie byli poszkodowani.
 
Mniej więcej to wszystko co można przeczytać w tych dwóch artykułach, Civilization IV: Warlords ukazać się ma w Stanach 24 lipca w Polsce zaś gdzieś w sierpniu.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe