Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2006-10-31 patch do Civilization IV: Warlords – poprzez uaktualnienia (Zaawansowane --> Sprawdź czy są uaktualnienia) można już ściągnąć patch do Warlords oznaczony numerkiem 2.08. O liście zmian jakie uaktualnienie przyniosło można przeczytać w wiadomości poniżej.
 
 
2006-10-28 FAQ Civilization IV i Warlords – pod tym adresem na forum Civfanatics znaleźć można odpowiedzi do Najczęściej Zadawanych Pytań dotyczących Civ4 oraz Warlords. W tej chwili jest tam 125 odpowiedzi, niestety po angielsku. Gdyby ktoś miał czas i chęć przetłumaczyć je na polski byłoby miło.
 
2006-10-26 patch do Civilization IV: Warlords prawie gotowy – Aleksander "alexman" Mantzaris, jeden z projektantów Cywilizacji, ogłosił na forum Apolyton, iż pierwsza łata do Warlords jest już prawie gotowa. Notka zawiera listę 174 zmian jakie mają pojawić się w patchu.
 
2006-10-06 poradnik do C4W na Gry-Online – w serwisie Gry-Online ukazał się poradnik do Civilization IV: Warlords. Dzieli się on na dwie części, pierwsza dotyczy nowych elementów wprowadzonych do rozgrywki, zaś druga zawiera mniej lub bardziej wyczerpujące porady i strategie do wykorzystania w każdym z ośmiu scenariuszy. Zachęcam do przeczytania dopóki dostęp jest jeszcze bezpłatny.
 
2006-09-19 patch do Civilization IV: Warlords w połowie października – jak możemy przeczytać na forum Civfanatics pierwszy patch do Warlords ukaże się w połowie października. Oprócz poprawy błędów mają być wprowadzone nowe opcje dotyczące państw lennych.
 
Recenzja Warlords na gry.onet.pl – na gry.onet.pl ukazała się recenzja Civilization IV: Warlords, ocena końcowa 8,5/10.
 
2006-09-12 Przerobione spolszczenie Civilization IV: Warlords – przerobiłem tłumaczenie Cenegi tak aby można było grać z nim w polskie mody, które zamieniają na polski język francuski a nie włoski jak oni proponują. Instalator zawiera też wersję 1.0 spolszczenia podstawowej Civ4.
Oddzielnie samo spolszczenie Civ4 na podstawie tłumaczenia Cenegi w nowszej wersji 1.0, zmiany w stosunku do oryginału polegają przede wszystkim na zamianie języka włoskiego z francuskim oraz podmianie czcionki, przerobiony Sylfaen Cenegi był "troszkę" nieostry.
Spolszczenie Civilization IV: Warlords v1.0 (1,85 MB)
Spolszczenie Civilization IV v1.0 (0,97 MB)
 
2006-09-09 Sid Meier’s Civilization Chronicles – jak możemy przeczytać na Gamespot w październiku szykuje się niezła gratka dla fanów cyklu Civilization. 2K Games przy udziale Firaxis Games zamierzają wydać pakiet nazwany Sid Meier’s Civilization Chronicles a mający zawierać:

– Civilization I
– Civilization II, Civ II: Fantastic Worlds, Civ II: Conflicts in Civilization,
   Civ II: Test of Time
– Civilization III, Civ III: Play the World, Civ III: Conquests
– Civilization IV
– Civilization: The Card Game, grę planszową której reguły oparte zostały na
   Civilization IV (jeżeli ktoś o niej nie słyszał może spojrzeć tutaj).
– The Chronicles of Civilization: książkę przedstawiającą historię cyklu,
   oraz między innymi wywiady z Sidem Meierem i głównym projektantem
   Sorenem Johnsonem.
– DVD zawierające film o powstawaniu Civilization IV, zwiastuny filmowe
   screeny z gier, tapety, muzykę w MP3 itp.
– drukowany plakat z drzewem technologii do każdej z gier.

Całość ma kosztować 69,99 $.

Civilization IV War Academy – na Civilization Fanatics' Center pojawił się nowy dział. W Akademii Wojny można się już zapoznać z ponad 60 artykułami zawierającymi porady oraz ogólne wiadomości na temat Civ4. Fajnie by było gdyby znalazł się ktoś chętny do tłumaczeń na polski.
 
2006-09-02 recenzja C4W na Gry-Online – ukazała się recenzja, dość ciekawa wg mnie, Civilization IV: Warlords w serwisie Gry-Online, ocena ogólna 85%. Zachęcam do przeczytania dopóki dostęp jest jeszcze bezpłatny.
 
2006-09-01 Uzupełniłem informacje w dziale Warlords, teraz można tam dowiedzieć się już o wszystkich nowościach jakie pojawiły się w dodatku.
 
2006-08-26 Premiera Civilization IV: Warlords PL – wczoraj w Polsce miała miejsce premiera Civilization IV: Warlords. Chciałbym pochwalić w tym miejscu sklep Gamblin.pl (a co, wolno mi) bo przesyłkę z grą dostałem już w czwartek, dzień przed premierą :) A na obrazku mój pierwszy Wielki generał.
 


Nie przyglądałem się jeszcze dokładnie spolszczeniu Cenegi. Ciekawiło mnie tylko jak przetłumaczyli tytułowego Warlorda; ciekawie – Palatyn.
Wg słownika wyrazów obcych Kopalińskiego palatyn to w średniowieczu urzędnik dworu cesarskiego; w Polsce - namiestnik, zastępca księcia, wojewoda (łac. comes palatinus); na Węgrzech - najwyższy dygnitarz państwa, zastępca króla.
Palatynat zaś to urząd, godność palatyna; w dawnych Niemczech - prowincja podległa palatynowi.
Etymologia - łac. palatinus "pałacowy" od Palatium "Palatyn, wzgórze rzymskie, dzielnica pałaców; pałac cesarski".
Ja chyba jednak pozostanę przy Panach Wojny, tłumaczenie może dosłowne z angielskiego ale funkcjonujące już w języku polskim.
 
2006-08-22 Civilization IV: Warlords za 45,93 – promocje w sklepie Cenegi, przy zakupie za 80 zł następną wybraną grę można kupić ze zniżką. Dla tych którzy jeszcze nie kupili Civilization może to być okazja. Civ4 PL kosztuje co prawda 99,90 zł (można znaleźć oferty znacznie tańsze) ale C4W kupimy już tylko za 45,93 zł, co w sumie daje 145,83 zł. I tutaj uwaga, jako, że przekroczyliśmy kolejny próg – 120 zł – następną grę (niestety nie dowolną, lista jest ograniczona) dostaniemy gratis. Może nie ma tam super-hiper nowości ale zawsze można coś wybrać. 3 gry za niecałe 150 zł to już coś.
 
Sterowniki ATI Catalyst 6.8 – na stronach ATI jest dostępna nowa wersja sterowników, przeznaczonych dla kart graficznych z układami tego producenta. Sterowniki można pobrać tutaj.
 
2006-08-14 potwierdzona premiera Civilization IV: Warlords – na stronie Zapowiedzi Cenegi pojawiła się oficjalna informacja o premierze Civ4 Warlords 25 sierpnia.

Łatka do Civilization IV: Warlords – na forum Civilization Fanatics' Alex "alexman" Mantzaris (notabene pracownik Firaxis) opublikował łatkę poprawiającą błąd objawiający się zawieszaniem się gry podczas wyświetlania postaci Mehmeda II. Łatkę należy rozpakować i zawartość wgrać do folderu ...\Warlords\Assets\Art\Leaderheads\MehmedII nadgrywając istniejące pliki. plik (2,45 MB)
 
2006-08-11 Recenzja Civilization IV: Warlords na WP – pojawiła się pierwsza polska (przynajmniej ja nie słyszałem o innych) recenzja Warlords. Na Imperium gier Wirtualnej Polski dodatek dostał łączną ocenę 8,9/10. W podsumowaniu czytamy "Świetny dodatek do świetnej gry - nic tu dodać, nic ująć. Bez rewolucji, ale i tak zawartość jest na tyle bogata, by warto zainwestować w zakup. Polecamy."
 
2006-08-06 Nieoficjalne spolszczenie Civilization IV: Warlords – dzięki grupie jaka zawiązała się na forum civ.org.pl (Azazell, Jobabr, Krasny, Vashpan) możemy cieszyć się już nieoficjalnym spolszczeniem Civilization IV: Warlords. W pakiecie znajduje się też spolszczenie w wersji 2.3 podstawowej Civ4. plik (2,69 MB)
Autorzy bardzo proszą o zamieszczanie na forum opinii na temat spolszczenia oraz zgłaszanie zauważonych błędów.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe