Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2007-02-24 Sterowniki ATI Catalyst 7.2 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Pełna lista zmian, błędów usuniętych w grach (pod Vistą i XP), oraz dość długa lista błędów które jeszcze czekają na usunięcie (szczególnie pod Vistą) jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.2 driver dla Windows XP
Catalyst 7.2 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.2 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy
 
2007-02-22 certyfikowane sterowniki nVidii dla VISTA – NVidia w końcu wydała sterowniki ForceWare z certyfikatem WHQL Windows Vista, dla kart GeForce 8800, GeForce 7 i GeForce 6.
ForceWare driver 100.65 WHQL dla Windows Vista 32-bit
ForceWare driver 100.65 WHQL dla Windows Vista 64-bit
 
2007-02-17 Civilization IV: Warlords –  patch 2.08 od Cenegi – prawie cztery miesiące po wydaniu angielskim pojawił się patch 2.08 do polskiej wersji Civilization IV: Warlords wydany przez Cenegę. Zważywszy na ilość zmian jaka była w plikach tekstowych do przetłumaczenia tempo imponujące, porównywalne chyba tylko z tempem budowy autostrad w Polsce. Ale w końcu wyszedł, mogli przecież nie wypuszczać. Plik do pobrania tu.
 
2007-02-08 solucja do Civilization IVna stronach o2.pl można przeczytać krótki poradnik opisujący pierwsze kroki prowadzące do zwycięstwa w Civ.
 
2007-01-30 Sterowniki ATI Catalyst 7.1 dla Vista – prawie równocześnie z premierą nowych okien pojawiły się referencyjne sterowniki ATi do kart graficznych z serii Radeon X1000, dla systemu Windows Vista w wersji 32-bitowej. Nowe funkcje to między innymi odtwarzanie filmów w pełnej rozdzielczości HD, z nośników Blu-ray i HD DVD (oczywiście wyłącznie na kartach wyposażonych w pełną obsługę HDCP). Pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem. Sterowniki można ściągnąć stąd.
 
2007-01-28 Sterowniki ATI Catalyst 7.1 – na stronach AMD dostępne są już najnowsze sterowniki dla kart graficznych z układami ATI Radeon. Lista poprawek obejmuje między innymi gry: Desperados 2, Rome: Total War, Sniper Elite, Splinter Cell Double Agent, X-29. Pełną listę zmian w tej wersji pakietu Catalyst można znaleźć pod tym adresem, a odpowiednią wersję sterowników dla naszego systemu można wybrać na tej stronie.
 
Zaś tutaj można ściągnąć nieoficjalne sterowniki ATi Catalyst 7.1 z klasycznym (starym) panelem sterowania, dla tych, którzy nie lubią CCC lub nie chcą mieć "zjedzonej" pamięci przez CCC wykorzystujące .NET Framework.
 
2007-01-08 Warlords nominowany jako najlepszy dodatek – w serwisie GameSpot Civilization IV: Warlords został nominowany w kategorii Best Expansion Pack of 2006. W głosowaniu mogą wziąć udział tylko zarejestrowani użytkownicy portalu. W tej chwili na pierwszym miejscu jest Warhammer 40,000: Dawn of War z 5162 głosów (40%), Warlords zajmuje drugie miejsce z 3631 głosów (18%). Głosować można do 18 stycznia a końcowe wyniki znane będą 26 stycznia.
  
2006-12-21 Nominacja do strategii roku – Civilization IV: Warlords została w serwisie GameSpy nominowana do tytułu PC Strategy (Non-RTS) Game of the Year.
 
Sterowniki ATI Catalyst 6.12 – Na stronach AMD dostępne są już najnowsze sterowniki dla kart graficznych z układami ATI Radeon. Najważniejsze zmiany w grach to poprawa wydajności w Black&White 2 przy najniższych ustawieniach jakości grafiki oraz usunięcie błędów w grafice przy filtrowaniu Super AA i trybie CrossFire w grze Neverwinter Nights. Pełną listę zmian w tej wersji pakietu Catalyst można znaleźć pod tym adresem, a odpowiednią wersję sterowników dla naszego systemu można wybrać na tej stronie.
 
2006-12-13 Screen tygodnia – Hazardius przysłał obrazek do Galerii, prawie już o niej zapomniałem.  Jeżeli chcecie się czymś pochwalić to jestem otwarty na propozycje.

Zapomniałem za to o innej rzeczy, stronie 5 grudnia stuknęło 5 lat. Co prawda jej poprzedniczka miałaby w tej chwili lat 9 , ale 5 to też chyba ładny wiek :)
 
2006-12-08 Premiera Civilization III: Złota Edycja – od dziś w sklepach moiżna kupić zlokalizowaną Civilization III: Gold Edition. Zawiera ona oprócz Civilization III oba oficjalne dodatki Play The World i Conquests. Gra ukazała się w serii Kolekcja klasyki Cenegii w cenie 24,90 zł. Naprawdę warto :-)
 
2006-11-28 Civilization III: Złota Edycja już 8 grudnia – poniżej oficjalna notka ze strony Cenega Poland:
 
"Cenega Poland, wyłączny partner firmy Take 2 Interactive w Polsce, z nieukrywaną radością informuje, iż już 8 grudnia seria Kolekcja Klasyki wzbogaci się o jeszcze jedną, wyjątkową grę. Będzie nią premierowe, polskie wydanie kultowej strategii Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja firmy Firaxis Games.

To unikatowe wydanie Civilization III zawiera:

- Podstawową wersję Civilization III – jedna z najlepiej ocenianych strategii wszech czasów (88.7% na Gamerankings.com, 90/100 na Metacritics.com) stworzoną przez człowieka legendę branży gier komputerowych – Sid’a Meier’a;
- Civilization III: Conquest – m.in.: 8 nowych cywilizacji i kampanii oraz zupełnie nowe, ulepszone funkcje edytora;
- Civilization III: Play the World – m.in.: umożliwiający grę w Internecie z graczami z całego świata w zróżnicowanych trybach takich jak: Eliminacja, Król Wzgórza czy też Dominacja.
- Zestaw ekskluzywnych materiałów dodatkowych zawierający, m.in.: motywy muzyczne z gry w formacie mp3, artworki, plakaty, tapety, oraz wywiady z twórcami."

 
Przypominam, że zapowiadana cena to 24,90 zł. Naprawdę warto :-)
 
2006-11-20 Petycja do Firaxis Gamesna tej stronie znajduje się petycja do Firaxis ws. dodania polskiej nacji w następnym dodatku/następnej wersji Civilization. Zachęcam do podpisywania się, to nie boli :) a spróbować warto.
 
2006-11-12 Gorąca poprawka do trybu Hotseat – ukazała się łatka do błędu na który mogli się natknąć gracze grający w trybie Hotseat po wgraniu patcha 2.08 do Warlords. Błąd polega na wyświetlaniu drzewa technologicznego innego gracza. Plik należy wgrać do folderu ...\Sid Meier's Civilization 4\Warlords\Assets\Python\Screens.
Uwaga: zaleca się zachowanie pliku oryginalnego. Poprawka dotyczy tylko trybu hotseat, nie dotyczy innych trybów i nie należy wgrywać pliku bez konieczności. W szczególności wgranie nowego pliku może uniemożliwić granie w trybie multiplayer. plik (6,84 KB)
 
2006-11-08 Sterowniki ATI Catalyst 6.10 – na stronach AMD (chyba AMD bo przecież AMD kupiło ATI, choć w adresie jest nadal ati.com) jest dostępna nowa wersja sterowników, przeznaczonych dla kart graficznych z układami tego producenta. Sterowniki można pobrać tutaj.
 
ForceWare WHQL drivers 93.71 – także nVidia wypuściłą nową wersję swoich sterowników z certyfikatem WHQL, dla karta graficznych z serii GeForce. Pakiet zawiera nowy panel kontrolny NVIDIA. Sterowniki dla XP/2000 można pobrać stąd.
 
2006-11-07 Spolszczenie Civilization IV: Warlords 2.08 – pracy nie było zbyt dużo :-) do lokalizacji Warlords Cenegi dodałem poprawki jakie pojawiły się w patchu 2.08. Dodatkowo przerobiłem tłumaczenie tak aby można było grać z nim w polskie mody,  które zamieniają na polski język francuski a nie włoski jak oni proponują. Instalator zawiera też wersję 1.0 spolszczenia podstawowej Civ4.
Spolszczenie Civilization IV: Warlords v2.08 (1,86 MB)
 
2006-11-05 Civilization III: Złota Edycja po polsku – jak możemy przeczytać na stronie Cenegi w grudniu ukaże się w Polsce zlokalizowana Civilization III: Gold Edition. Zawiera ona oprócz Civilization III oba oficjalne dodatki Play The World i Conquests. Gra ukaże się w serii Kolekcja klasyki a zapowiadana cena detaliczna to 24,90 zł. Dla fanów pozycja obowiązkowa :)
 
 
Historia gier z Cywilizacją w nazwie – dla grających w Cywilizację od wielu lat nie będzie to nic nowego – choć poczytać i tak warto – ale dla tych dla których Civilization IV to pierwsza gra z serii w jaką grają może to być bardzo ciekawa lektura. Historia Cywilizacji ... w Gildii Gier Komputerowych.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe