Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
2007-05-27 aktualizacja FAQ CivIII – jak słusznie zwrócił mi uwagę jeden z czytelników Civilization III: Złota Edycja wyszła już jakiś czas temu.
 
2007-05-10 nowe informacje na temat Civ4 BtS – na stronach 2K Games, obok zapowiedzi gry, umieszczono widoczną obok miniaturę pudełka Civilization IV: Beyond the Sword.

Poza tym na stronach Strategyinformer.com ukazał się wywiad z Alexem Mantzarisem, głównym programistą gry, z którego możemy dowiedzieć się kilku nowych informacji o zapowiadanym dodatku. (Niestety wywiad jest w tej chwili niedostępny, ukaże się ponownie 16).
Z nowości o których wcześniej nie było wiadomo:
 • Boudica (Agresywna, Charyzmatyczna) – drugi lider Celtów,
 • Spadochroniarze i Statek korsarski wśród nowych jednostek,
 • przypadkowe wydarzenia, mogą być dość skomplikowane, gracz może być np. poproszony o znalezienie czegoś za co otrzymuje nagrodę (chyba był już taki element w jednym ze scenariuszy Warlords?),
 • nowa grafika w kilku scenariuszach, można też będzie zmieniać wygląd statku kosmicznego,
 • Pałac Apostolski po zbudowaniu przez gracza będzie dawał możliwość podjęcia decyzji o wszczęciu lub zakończeniu wojny przez cywilizację mające tą sama religię, rozpoczęciu embarga handlowego czy nawet o zwrocie miasta "prawowitemu" właścicielowi,
 • scenariusze są bardzo różnorodne, od fantasy do realistycznych scenariuszy z II Wojny Światowej. Czasowo rozciągają się od renesansu aż do przyszłości. Mapy mogą być generowane losowo lub historyczne,
 • w grach multiplayer można będzie samodzielnie wybierać cech liderów,
 • gra ma być jeszcze bardziej modyfikowalna,
 • AI podobno nie potrzebuje już premii na wyższych poziomach,
 • zostaną wypuszczone dwa dema pokazujące dwa ze scenariuszy.

Civilization IV: Beyond the Sword ukazać się ma w USA 2 lipca, można ją już kupić w przedsprzedaży w EBGames lub w Amazon.com za 29,99$, choć w tym ostatnim jako data wydania podany jest 10 lipca. W Amazon.de grę można kupić za 36,99 €, tutaj data wydania to 20 lipca, W Amazon.co.uk to w tej chwili 16,99£ i 27 lipca.
 
2007-05-01 Sterowniki ATI Catalyst 7.4 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Pełna lista zmian, błędów usuniętych w grach pod XP i VISTĄ (m.in. Quake 4, Battlefield 2, City of Heroes, Never Winter Nights->Shadows of Undrentide, Unreal Tournament 2004) oraz lista błędów które jeszcze czekają na usunięcie jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.4 driver dla Windows XP
Catalyst 7.4 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.4 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy.

Sterowniki nVidia ForceWare v.158 – wraz z premierą nowych kart graficznych GeForce 8, na stronie nVidii pojawiły się nowe sterowniki z dodaną obsługą kart 8600 GTS, GeForce 8600 GT, GeForce 8500 GT, GeForce 8400 GS i GeForce 8300 GS. (te dwie ostatnie jeszcze nie pojawiły się w sklepach). Dodatkowo nVidia obiecuje wyższą wydajność w aplikacjach 3D, oraz liczne poprawki kompatybilności gier i aplikacji. Więcej informacji na temat tego sterownika znaleźć można w dokumencie Release Notes.
nVidia ForceWare 158.19 dla Windows XP
nVidia ForceWare 158.19 dla Windows XP 64
nVidia ForceWare 158.19 dla Windows VISTA
nVidia ForceWare 158.19 dla Windows VISTA 64
 
2007-04-22 Civilization III – nowe scenariusze – Cenega, wydawca Civilization III: Złota Edycja, przygotowała pakiet 45 dodatkowych scenariuszy do gry. Pakiet podzielony na 3 paczki do ściągnięcia ze strony Cenegi.
plik 1, plik 2, plik 3
 
2007-04-17 nVidia ForceWare GF8800 drivers 97.94 – najnowszy pakiet sterowników z certyfikatem WHQL dla procesorów graficznych GeForce 8800 GTX i GeForce 8800 GTS. Najważniejsze nowości: poprawki kompatybilności w grach i aplikacjach, nowe funkcje technologii PureVideo pozwalające kartom GeForce 8800 GTX/GTS na osiągnięcie wyniku 128 punktów w teście jakości wideo HQV, nowy panel kontrolny NVIDIA, obsługa Microsoft® DirectX® 9.0c i OpenGL® 2.1.
nVidia ForceWare WHQL GF8800 drivers 97.94
   dla Windows XP i XP Media Center Edition
 
2007-04-13 Civilization IV: Beyond the Sword – Beyond the Sword to drugi, po Warlords, oficjalny dodatek do Civilization IV. Jest on określany jako największe, najambitniejsze rozszerzenie w historii cyklu. Zawiera 10 nowych cywilizacji wraz z unikalnymi liderami, jednostkami i budynkami, oraz co najważniejsze 12 nowych scenariuszy. Jak wskazuje nazwa dodatku, scenariusze koncentrują się na okresie po „zmierzchu miecza”, czyli po wynalezieniu prochu.

Najważniejsze cechy Beyond the Sword:

 • Nowe elementy gry – nowe jednostki, budynki i technologie ze szczególnym naciskiem na późniejsze okresy gry.
 • Nowe scenariusze – 12 nowych scenariuszy mających być dużym wyzwaniem dla graczy, zobaczymy w nich elementy rozgrywki nigdy wcześniej niewidziane w Cywilizacji. Część scenariuszy została stworzona przy czynnym udziale fanów sagi.
 • Nowe cywilizacje – 10 nowych cywilizacji, w tym Holandia, Portugalia i Babilon, wraz z unikalnymi liderami, jednostkami i budynkami.
 • Nowi Liderzy – 16 nowych liderów, dla nowych cywilizacji jak i dla już istniejących, wśród nich Abraham Lincoln i Siedzący Byk.
 • Korporacje – nowy element Cywilizacji, którego sens można porównać z religią. W grze będzie można tworzyć korporacje handlowe, których wpływy rozciągać się mogą na cały świat. Każda z korporacji dostarcza korzyści handlowych w zamian za zasoby.
 • Rozwinięte szpiegowanie – szpiegostwo dostępne ma być na wcześniejszym etapie gry i oferować ma więcej opcji szpiegowania przeciwników, zmniejszania niepokojów obywateli i ochrony własnych tajemnic.
 • Przypadkowe wydarzenia – naturalne katastrofy, apele o pomoc, żądania obywateli mają urozmaicić rozgrywkę.
 • Nowe Cuda – 5 nowych Cudów: Posąg Zeusa Olimpijskiego, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Świątynia Shwedagon Paya z Birmy, Mauzoleum Maussollos’a w Halikarnasie, Posągi z Wyspy Wielkanocnej.
 • Trudniejsze zwycięstwo poprzez Wyścig Kosmiczny – wygrana poprzez wyścig do Alpha Centauri będzie teraz trudniejsza i wymagać będzie strategicznego planowania i taktycznego podejmowania decyzji (cokolwiek to znaczy).
 • Pałac Apostolski – pełniący podobną funkcję co ONZ będzie dostępny na wcześniejszym etapie gry, umożliwiając szybsze zwycięstwo poprzez dyplomację. Pojawią się nowe rezolucje i opcje w dyplomacji.
 • Szybszy start – gra będzie umożliwiała start na późniejszym etapie, pozwalając na szybsze poznanie nowych elementów i scenariuszy.
 • Ulepszone AI – AI ma być bardziej inteligentne, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, dodano także nowe algorytmy osiągania zwycięstwa.

Civilization IV: Beyond the Sword wydany zostanie w lipcu 2007 i kosztować ma w USA 29,99 $. Wymagać będzie do pracy Civilization IV, Warlords nie jest wymagane. Uruchomiono już oficjalną stronę dodatku, ale na razie jest na niej tylko oficjalna notatka prasowa i 5 obrazków.
 
2007-03-31 Civilization IV druga na liście 25 najlepszych gier na PC – serwis IGN opublikował listę Top 25 PC Games of All Time. Civilization IV niestety zajęła tylko drugie miejsce ;-)  na pierwszym X-COM: UFO Defense. Ale to i tak chyba nieźle :-)
 
Sterowniki ATI Catalyst 7.3 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Pełna lista zmian oraz błędów usuniętych w grach (Call of Duty, City of Heroes, Doom 3, NBA Live 07, Never Winter Nights, oraz obsługa OpenGL w trybie Crossfire), oraz dość długa lista błędów które jeszcze czekają na usunięcie (szczególnie pod Vistą) jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.3 driver dla Windows XP
Catalyst 7.3 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.3 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy
 
Nowy dodatek do Civilization IV w lipcu – Beyond the Sword to nowy dodatek do Civilization IV który ukaże się w te wakacje, szczegóły jeżeli będę miał chwilę czasu jutro.
 
2007-03-13 patch do Civilization III: Złota Edycja – ukazała się łata do Play the World, dodatku do CivIII wchodzącego w skład Złotej Edycji. Poprawkę można pobrać stąd.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe