Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
2007-07-10 Siedem nowych cudów świata – organizacja New7Wonders, która za zadanie stawia sobie przywrócenie popularności idei siedmiu cudów świata antycznego, ogłosiła o północy z soboty na niedzielę 07.07.07 na uroczystości w Lizbonie Siedem nowych cudów świata. Wybrano je, w wielkim głosowaniu w którym poprzez internet i SMS-y wzięło udział ok. 100 milionów osób, spośród 21 budowli, wyselekcjonowanych wcześniej przez międzynarodowe jury z listy składającej się z 77 pozycji. Na liście, w porządku alfabetycznym, znalazły się:
Chichen Itza,
Koloseum,
Machu Picchu,
Petra z Jordanii,
Statua Chrystusa Zbawiciela,
Tadż Mahal,
Wielki Mur Chiński.
Lista najbardziej znanych Siedmiu cudów świata skompilowana w średniowieczu zawierała Świątynię Artemizy w Efezie, Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie, Mauzoleum w Halikarnasie, Kolosa Rodyjskiego, Latarnię morską na Faros w Aleksandrii, Posąg Zeusa w świątyni w Olimpii i Piramidę Cheopsa w Gizie – jedyny z antycznej siódemki cudów, który można podziwiać do dziś. Osobom które grały w CivI czy CivII lista ta powinna wydać się znajoma.
 
2007-07-09 Civilization IV Gold Edition – 2K Games poinformowało dzisiaj na stronach Gaming Nexus o wypuszczeniu 17 lipca, na tydzień przed ukazaniem się Civilization IV: Beyond the Sword, Civilization IV Gold Edition. Oprócz samej Civilization IV i pierwszego dodatku Warlords pakiet zawiera podręcznik użytkownika, planszę z drzewem technologii, wywiady z twórcami dotyczące procesu powstania Civ4 a także całej historii serii oraz plakat niejakiego Grega Hildebrandta. Cena na Amazon.com zotała ustalona na 49,99$. Tamże gra + dodatek kupowane oddzielnie kosztowałyby 37,99 + 27,99 = 65,98$ więc teoretycznie warto, ale kto z czytających te słowa już tego nie ma :-)
 
2007-06-30 druga część artykułu o Civ4: BtS na IGN  – na IGN, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią) ukazała się druga część artykułu (pierwsza tutaj) omawiającego nowości jakie pojawią się w Civilization IV: Beyond the Sword tym razem "na tapetę" wzięto przyśpieszony start, Pałac Apostolski, szpiegostwo, korporacje, kolonie, wydarzenia losowe i nowe cechy walki. Oba artykuły w całości dają wyczerpującą i dokładną informację o nowych cechach dodatku, gdyby znalazł się ktoś i zaoferował ich przetłumaczenie byłbym bardzo wdzięczny.
 
2007-06-29 Civilization Revolution na konsole – na stronach Take 2 Interactive ukazała się wczoraj informacja o planach wydania na wiosnę 2008 roku Sid Meier's Civilization Revolution, jak twierdzi  Sid Meyer będzie to gra, którą zawsze chciał zrobić. Civilization Revolution ma być wydana na X360, PS3, NDS i PSP. Na razie nie wiadomo zbyt wiele, dostępnych ma być 16 cywilizacji a rozgrywkę prowadzić będzie można zarówno w trybie single jak i multiplayer (tryby Head to head, Free for all), możliwy będzie kontakt z innymi graczami za pomocą voice- i video-chata zaś wyniki rozgrywek będą dostępne w internecie w postaci rankingów. Oficjalna strona znajduje się pod adresem http://www.civilizationrevolution.com/, w tej chwili jest tam tylko zapowiedź filmowa gry.
 
Ruszyła oficjalna strona Civilization IV: Beyond the Sword – pod adresem http://www.2kgames.com/civ4/beyondthesword/ ruszyła oficjalna strona Civ4: BtS. Można na niej znaleźć opisy (okraszone animacjami) nowych cywilizacji wraz z ich unikalnymi jednostkami oraz nowych liderów. Na stronie opisane są też nowe scenariusze a w sekcji Information nowe cechy dodatku. W sekcji Media znaleźć można kilkadziesiąt obrazków, jest też informacja, że wkrótce pojawi się sekcja Downland.
 
Sterowniki ATI Catalyst 7.6 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Zawierają one kilkanaście poprawek, głównie dotyczących działania monitorów CRT pod Vistą, czy problemów z CrossFire. Pełna lista zmian, błędów usuniętych oraz jeszcze czekających na usunięcie jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.6 driver dla Windows XP
Catalyst 7.6 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.6 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy.
 
2007-06-25 nowy numer CIVGAMING – magazynu graczy cywilizowanych – Seria Civilization jest bezsprzecznie jedną z najważniejszych w historii gier komputerowych. Miliony sprzedanych egzemplarzy, zgodny aplauz zarówno profesjonalistów, jak i graczy, a także rewolucyjne rozwiązania zapewniły jej niepodważalne miejsce w panteonie gier wszechczasów. Stworzone przez Sid'a Meier'a dzieło, stało się natychmiastowo punktem odniesienia i inspiracją, dla wielu twórców gier (wszakże Civilization to chociażby pramatka RTSów). Z drugiej strony jest również przekleństwem i błogosławieństwem jednocześnie dla kolejnych pokoleń bezpowrotnie uzależnionych civmaniaków. Syndrom "jeszcze jednej tury" stał się rozpoznawalną na całym świecie jednostką chorobową. Na dodatek, jak dotąd, nie odkryto żadnego, dającego satysfakcjonujące rezultaty lekarstwa...

Jeżeli dotychczas udało Ci się uniknąć zatopienia na długie godziny w świecie Cywilizacji, to najwyższy czas nadrobić zaległości! Dla wszystkich graczy, zarówno tych świeżo upieczonych, jak i trwających przy swej ukochanej grze od czasu premiery pierwszej części mamy wspaniałą wiadomość: oto największy portal gier cywilizacyjnych – CIV.ORG.PL wydał właśnie trzeci numer pisma CIVGAMING, poświęconego w całości Waszej ulubionej grze. W numerze m.in. sprawozdania z toczonych na bieżąco rozgrywek w Civilization, wywiady z osobami z polskiej sceny CIV, a nawet konkursy z cennymi nagrodami (np. niedostępny jeszcze na rynku dodatek do Civilization 4: "Beyond the Sword" oraz wiele, wiele innych.

Zapraszamy do gry, lektury i udziału w konkursach!!!

Azazell

Najnowszy numer CIVGAMING do pobrania tutaj:
http://www.civ.org.pl/civgaming/civgaming_nr3.zip

Numery Archiwalne:
http://www.civ.org.pl/civgaming/civgaming_nr2.pdf
http://www.civ.org.pl/civgaming/civgaming_nr1.pdf
 
Zapowiedź Civilization IV: Beyond the Sword na GRY-OnLine – w serwisie GRY-OnLine pojawiła się zapowiedź Civilization IV: Beyond the Sword. Generalnie nic nowego się z niej nie dowiemy ale poczytać zawsze można :-)
 
2007-06-20 nowe szczegóły dotyczące Civ4: BtS – na IGN ukazał się artykuł w którym szczegółowo zostały omówione nowe cywilizacje, liderzy, budynki, cuda i technologie jakie pojawią się w Civilization IV: Beyond the Sword. Dla Cywilizacji szczegółowo zostali podani liderzy wraz z ich cechami, technologie startowe, omówione zostały unikalne jednostki i budynki. W artykule jest też informacja, że w najbliższym czasie ukaże się drugi artykuł omawiający nowy sposób prowadzenia walk powietrznych, nowe funkcje fortów, jak kolonie, korporacje i szpiegostwo wpłynęły na dyplomację i ekonomię w grze oraz do czego służy i jak działa Pałac Apostolski.
 
2007-06-13 zapowiedzi Civ4: BtS – w ostatnim czasie pojawiło się kilka zapowiedzi drugiego dodatku do Civ4, ich lista poniżej. Postaram się zebrać wszystkie informacje jakie można w nich wyczytać w w nowym dziale Beyond the Sword.

play.tm – wywiad z Alexem Mantzarisem głównym projektantem i programistą Civ4: BtS (2007-06-03)
Inside Mac Games – zapowiedź (2007-05-29)
IGN zapowiedź (2007-05-25)
Gamespot – zapowiedź (2007-05-25)
Eurogamer – zapowiedź (2007-05-25)
IGN – artykuł autorstwa Alexa Mantzarisa (2007-05-23)
IGN – wywiad z Alexem Mantzarisem głównym projektantem i programistą
   CivIV: BtS (2007-05-16)
"Introducing AfterWorld" – wywiad z Timem McCrackenem, kierownikiem działu zapewnienia jakości i projektantem scenariuszy w Firaxis (2007-04-11)
"Art from Concept to Completion" – wywiad z grafikiem Mikem Batesem (2007-04-11)
 
2007-06-11 Civ4: BtS w planach wydawniczych Cenegi – termin wydania w Polsce Civilization IV: Beyond the Sword nie został co do dnia określony ale gra pojawiła się już w planach wydawniczych Cenegi. Na jej stronach można też przeczytać oficjalną zapowiedź dodatku.
 
2007-06-05 Sterowniki ATI Catalyst 7.5 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Pełna lista zmian, błędów usuniętych w grach pod XP i VISTĄ (m.in. Doom3/Quake 4, IL2 Sturmovik, Serious Sam) oraz lista błędów które jeszcze czekają na usunięcie jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.5 driver dla Windows XP
Catalyst 7.5 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.5 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy.
 
Archiwum19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe