Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
Sterowniki ATI Catalyst 7.8 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Poprawiona wydajność w Lost Planet, Serious Sam 2 i benchmarkach 3dMark05 i 06. Poprawki dla gier Call of Duty->United Offensive (Vista) i CounterStrike Source, Day of Defeat Source, oraz Half-Life 2 Episode 1 (XP). Usunięte inne bugi, w szczególności pojawiające się w systemie Vista, sterowniki zawierają łącznie aż 24 poprawki dla Vista i 11 poprawek dla Windows XP. Pełna lista zmian, błędów usuniętych oraz jeszcze czekających na usunięcie jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.8 driver dla Windows XP
Catalyst 7.8 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.8 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy
ATI Multimedia Software.
 
Uwaga: są doniesienia, że o ile sterowniki poprawiają znacząco wydajność dla kart serii Radeon HD 2x00 o tyle dla użytkowników starszych kart mogą oznaczać one problemy z wydajnością AGP i zachowaniem stabilności.
 
2007-08-11 jednak na graniu w Civilization można zarobić – a wydawało mi się, że jest to niemożliwe, Civka to przecież nie Counter Strike i o żadnym turnieju z nagrodami wcześniej nie słyszałem :-) Tymczasem, wprawdzie to nie turniej ale ... Serwis Gameflood ogłosił wspólnie z firmą Logitech konkurs na najlepsze mapy i mody gier z pulą nagród w wysokości 25000$. Pierwsze miejsca w trzech kategoriach zajęły dodatki stworzone przez fanów Civilization.
– najlepszy RTS mod: Fall From Heaven II, autor Kael
– najlepszy RTS map: Earth 18 civs, autor Rhye
– najlepszy RTS mini-mod: ActualQuotes for Warlords, autor Willowmound
Pełna lista zwycięzców tutaj.
 
2007-08-05 Sterowniki ForceWare 162.18 WHQL dla Windows XP – ze strony nVidii można już pobrać najnowsze certyfikowane WHQL sterowniki dedykowane kartom z procesorami graficznymi GeForce 6, 7 i 8 dla Windows XP. W sterownikach między innymi: poprawiona obsługa Lost Planet, obsługa Microsoft DirectX 9.0c i OpenGL 2.1 (Obsługa PureVideo HD jest obecnie dostępna tylko w systemie Microsoft Windows Vista). Więcej informacji na temat tego sterownika znaleźć można w dokumencie Release Notes.
ForceWare 162.18 WHQL dla Windows XP
 
Nowy mechanizm pobierania sterowników nVidia – na stronie nVidia dostępny jest mechanizm umożliwiający automatyczne znajdowanie sterowników dla kart graficznych i płyt głównych z chipsetami producenta. Sterowniki oczywiście nadal można wyszukiwać w sposób tradycyjny.
 
2007-08-02 recenzje Civilization IV: Beyond the Sword – w sieci pojawiło się już kilka recenzji drugiego dodatku do Civ4, można je przeczytać między innymi na:
IGN 8,9/10 (2007.07.26)
GameSpy 4,5/5 (2007.07.26)
GameSpot 8,5/10 (2007.07.25)
1UP.com 9,0/10 (2007.07.24)
Yahoo Games 5/5 (2007.07.23)

Ukazała się też pierwsza, wręcz entuzjastyczna) recenzja polska na gry.onet.pl 9/10 (2007.08.02) czyli o 0,5 punktu więcej niż Warlords.
 
Drugie demo Civilization IV: Beyond the Sword – ukazało się drugie demo Civ4: BtS, tym razem jest to demo scenariusza Charlemagne. Plik ważący 585,66 MB można ściągnąć z 3D Downloads, GameSpot, 3D Gamers, FileFront, GamersHell.
 
2007-07-25 plany wydawnicze Cenegi – w zapowiedziach Cenegi pojawiła się Civilization IV: Beyond the Sword, na razie nie jest znany termin wydania, na pewno nie będzie to sierpień.
 
Civilization IV: Beyond the Sword – official trailer – na oficjalnej stronie dodatku ukazał się zwiastun filmowy reklamujący Civ4: BtS. plik (22 MB) Można go też ściągnąć z Civfanatics.
 
The History of Civilization – na stronie Gamasutra.com opublikowany został artykuł "Historia Cywilizacji" w którym powiedziano wszystko o co baliśmy się dotychczas zapytać odnośnie Civilization. Ponad połowa artykułu (a liczy on 19stron) to wywiad z Sidem Meierem.
 
Sterowniki ATI Catalyst 7.7 – na stronach AMD dostępne są nowe sterowniki dla kart graficznych wyposażonych w procesory ATi Radeon. Uaktualnienie obejmuje obsługę anti-aliasingu 12x i 24x dla kart Radeon HD 2900 XT i Radeon HD 2600. Nowe ustawienia anti-aliasingu dostępne są poprzez dedykowany Anti-AliasingEdge Detect Filter. Ponadto sterowniki udostępniają wiele nowych funkcji i udoskonaleń dla technologii Avivo oraz zawierają poprawki oraz optymalizacje wydajności dla wielu gier. Pełna lista zmian, błędów usuniętych oraz jeszcze czekających na usunięcie jest do wglądu w dokumencie Release Notes.
Catalyst 7.7 driver dla Windows XP
Catalyst 7.7 driver dla Windows Vista 32-bit
Catalyst 7.7 driver dla Windows Vista 64-bit
pozostałe systemy.
 
2007-07-24 omówienie pozostałych scenariuszy na IGN – IGN opublikowało drugą część omówienia scenariuszy (pierwsza część tutaj) tym razem opisane zostały scenariusze futurystyczne i fantasy:
– AfterWorld
– Broken Star
– FtH: Age of Ice
– Final Frontier
– Next War.
 
Patche do Civilization – ledwo Civilization IV: Beyond the Sword ukazało się na rynku od razu Firaxis postarało się o wydanie dla niego patcha. Ukazały się też patche do podstawowej Civilization oraz do Warlords. Łaty dostępne są standardowo poprzez wybranie w menu Advanced polecenia Check for updates oraz ze strony Firaxis.
Beyond The Sword 3.02 patch (27,0 MB)
Warlords 2.13 patch (80,9 MB)
Civilization IV 1.74 patch (60,2)
 
Demo Civilization IV: Beyond the Sword – każdy kto chciałby zapoznać się z nowym doddatkiem może sciągnąć demo Final Frontier jednego ze scenariuszy Civ4: BtS, demo ważące 717 MB, czyli dość sporo, umożliwia grę przez 75 tur i dostępne jest z następujących witryn:
3D Downloads, FilePlanet, FragLand, FileFront, GamersHell, ActionTrip, FileNuts, 3D Gamers, WorthPlaying.
 
2007-07-12 nowe artykuły na temat Civ4: BtS – ostatnimi czasy ukazało się w sieci kilka nowych zapowiedzi Civilization IV: Beyond the Sword, możemy je znaleźć na CVG, 1up.com, GameSpy, GameSpot, GamesRadar.
IGN opublikowało zaś omówienie 6 scenariuszy z 11 występujących w  dodatku. Omówione zostały:
– Charlemagne – średniowieczny scenariusz w którym można wygrać poprzez podbój lub zostać ogłoszonym władcą Świętego Imperium Rzymskiego przez Papieża,
– Crossroads of the World – warunkiem zwycięstwa jest zgromadzenie 30000 sztuk złota,
– Defense – zaawansowany start po którym następuje zmasowany atak innych cywilizacji na nasze miasto,
– Gods of Old – wojny religijne w starożytnym świecie,
– Rhye's and Fall of Civilization – mod historyczny dokładniej niż podstawowa Cywilizacja oddający historię świata. Bliższe prawdzie historycznej jednostki i premie dla cywilizacji,
– WWII Road to War – historyczny mod z II wojny światowej składający się z 3 scenariuszy, (strona moda)
Artykuł ma mieć drugą część w której omówione zostaną pozostałe scenariusze.
 
2007-07-11 trailer Civilization IV: Beyond the Sword – ukazał się oficjalny trailer Civ4: BtS można go pobrać z Filefront, WorthPlaying lub CivFanatics. Można w nim zobaczyć kilka z nowych scenariuszy (AfterWorld, Charlemagne, Final Frontier, Fall from Heaven), nowe jednostki, animacje nowych cudów, nowy statek kosmiczny, usłyszeć kilka zdań na temat korporacji, szpiegostwa i zaawansowanego startu.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe