Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
2005-04-16 spolszczenie CivIII Conquests - od Darka jakiś czas temu dostałem spolszczenie Conquests. Niestety nie jest ono pełne a ani Jemu ani mi nie chce się już nad nim siedzieć. Wrzucam na stronę to co jest, gdyby ktoś miał ochotę dokończyć tłumaczenie proszę o kontakt.
 
2004-12-08 3 urodziny - stronie stuknęło 3 lata a ja głupi czerwony kapturek nawet o tym nie pamiętałem, aż głupio mi się zrobiło. Ale czemu się dziwić, tak rzadko tu zaglądam, nie pamiętam kiedy ostatnio odpaliłem Civilization. Ale tak już mam, muszę ponownie zatęsknić :)
Ostatnio zacząłem bawić się Rome - Total War, nawet wciąga.
 
2004-11-12 Jak odpalić Civilization III w 800x600
- wreszcie Ero z Janockiego udzielił odpowiedzi na to pytanie. Jak wiadomo Civilization III wymaga rozdzielczości minimum 1024x768, można oczywiście grać w większej ale posiadacze starszych komputerów których monitor/karta graficzna pozwalają na pracę w maksimum 800x600 mają problem. Aby wymusić grę w takiej rozdzielczości w Windows XP należy wejść do folderu z Civilization (domyślnie C:\Program Files\Infogrames Interactive\Civilization III) odnaleźć plik Civilization3.exe i po kliknięciu go prawym klawiszem myszy wybrać Właściwości, następnie w zakładce Zgodność zaznaczyć pole Uruchom ten program  w trybie zgodności z: i wybrać Windows 98 / Windows Me. Po potwierdzeniu zmian można już normalnie uruchomić Civilization i cieszyć się grą w rozdzielczości 800x600. :)
 
2004-09-11 Skąd ściągnąć spolszczenie do CivIII 1.07f? - tego typu pytanie dostaję dość regularnie. Wszystkie spolszczenia do 1.07f jakie widziałem były niekompletne albo na niskim poziomie (albo jedno i drugie). Nie polecam żadnego z nich. Lepiej wg mnie zainstalować patch 1.29f i następnie uzupełnić go o spolszczenie właśnie do tej wersji.
 
2004-08-08 Przerwa wakacyjna - wyjeżdżam na dwa tygodnie i raczej trudno będzie mi odpowiadać na mejle. Więc proszę się nie niecierpliwić i cierpliwie czekać :)
 
2004-07-09 Civilization II wolne?

Tak może być dzięki inicjatywie zwolenników tej gry polegającej na zbieraniu podpisów pod petycją do korporacji Atari, która jest posiadaczem praw autorskich tej serii. Celem petycji jest upublicznienie kodu źródłowego Civilization II dzięki któremu będą możliwe modyfikacje i poprawienie bugów występujących w tej grze. Akcja ma charakter światowy, podpisy zbierane są na największych forach dotyczących serii Civilization. Polską akcje koordynuje SezoN. Jeżeli chcesz dołączyć i pomóc w słusznej sprawie, proszę zrób to wedle instrukcji znajdującymi się w linku poniżej. Dziękuje za poparcie w słusznej sprawie, ponieważ Civilization II powinna być wolna!

http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=2490
 
2004-04-18 Pewnie już wszyscy zainteresowani wiedzą, że pojawiła się oficjalna łata do Civ3 Conquests oznaczona numerem 1.22, można ją też ściągnąć z mojej strony.
Zdecydowałem się podłączyć wreszcie stałym łączem i w pakiecie dostałem trochę miejsca na serwerze. Na razie strona działa zarówno pod starym http://civilization.webpark.pl/ jak i pod nowym http://civilization.attu.pl/ adresem, ale w przyszłości z WP planuję się wyprowadzić, lepiej się przyzwyczajić i uaktualnić Ulubione. :)
Wiem, że za dużo ostatnio na stronie się nie pojawiło, przepraszam, wszystkie weekendy mam jeszcze do końca maja zajęte a po pracy nie chce mi się już siadać do komputera. Na mejle mimo wszystko staram się odpowiadać, więc można pisać.
 
2004-03-04, 2004-03-23 coś tam dopisałem w FAQ.
 
2004-02-26 coś tam dopisałem w FAQ.
 
2004-02-08 zrobiłem wreszcie instalator do spolszczenia do CivIII. W gąszczu plików ja sam zaczynałem się już gubić :-)
 
2004-01-15 uzupełniłem działy o jednostki i budynki które doszły w PtW.
 
2004-01-14 nowa wersja spolszczenia dla PtW w wersji 1.27f w dziale Pliki.
 
2004-01-09 wczoraj lub przedwczoraj dostałem od kogoś mejla z dość sporym załącznikiem, w załączniku było prawdopodobnie tłumaczenie do Civ3 w wersji 1.07f. Prawdopodobnie, bo podczas ściągania zerwało mi połączenie i mejl poszedł w kosmos. Nadawcę bardzo proszę o ponowny kontakt.
 
2003-12-06 w szczątkowej formie powrócił dział o CivII, wrzuciłem do niego pliki które cudem ocalały z mojej poprzedniej strony.
Dostałem cynk, za który bardzo dziękuję, że w polskiej wersji Civ3 zdarza się, iż znienacka na wzgórzach pojawiają się wieloryby, Greenpeace nie reagowało więc ja musiałem, oryginalny mod CDProjektu z dwoma małymi poprawkami znajduje się tu.
Sprawdziłem jak działa wersja <cytata>tylko dla dorosłych!<koniec cytaty> tłumaczenia w wersjach powyżej 1.07, o ile z Dyplomacją nie ma żadnych problemów o tyle script.txt powoduje przekłamania w interfejsie, radził bym go nie wgrywać. Trzeba troszkę poczekać, albo Kristoforus albo ja zrobię wersję pod 1.29.
 
2003-11-27 w związku z bliskim końca tłumaczeniem Civilopedii wrzuciłem nowy dział Tereny.
Obiecałem sprawdzić jak w wyższych wersjach działa tłumaczenie tylko dla dorosłych Kristoforusa, niestety w weekend jakieś straszliwe grypsko mnie dopadło, nie mogłem zwlec się z łóżka. Proszę o wybaczenie.
 
2003-11-19 od Kristoforusa dostałem tłumaczenie Civilization troszkę inne niż inne. Jak sam się wyraził <cytata>tylko dla dorosłych! :-)) <koniec cytaty>. Konkretnie są to pliki diplomacy.txt oraz script.txt (odpowiedzialne za dyplomację oraz interfejs gry) do wersji 1.07f. Nie mogę ręczyć za ich poprawne działanie w wyższych wersjach, obiecuję sprawdzić to dokładnie do niedzieli. Zzipowane txt do pobrania w dziale Pliki.
 
2003-11-10 w związku z tłumaczeniem Civilopedii, które jakoś nie chce się zakończyć choć już niewiele zostało, wrzuciłem nowy dział Cywilizacje.
 
2003-10-27 w związku z nieustającym tłumaczeniem Civilopedii wrzuciłem nowy dział Budynki.
 
2003-10-17 w związku z postępującym tłumaczeniem Civilopedii wrzuciłem nowy dział Ustroje.
 
2003-10-13 wrzuciłem nowy dział Surowce, to w związku z tłumaczeniem Civilopedii. W dziale Pliki można znaleźć wstępne tłumaczenie dyplomacji do Play the World 1.27f, wstępne bo na razie przerzuciłem tylko polskie teksty z Civilization 1.29f PL.
A z troszkę innej beczki. Szukałem książki która opisywała by rozwój wojskowości na przestrzeni dziejów - ogólnie, syntetycznie - mniej więcej coś takiego czym dla historii jest Europa Davisa. W księgarniach były tylko "Bagnety w wojsku polskim w latach 1914-1939", "Broń pancerna średniowiecznej europy" i tym podobne, nic syntetycznego. Byłem nawet w księgarni wojskowej w Warszawie - nie słyszeli. Wreszcie znalazłem "Historia wojskowości - Starożytność - Średniowiecze" tom 1 serii, nawet niezła. Ale niedokładnie o tym chciałem pisać. Książkę zamówiłem w poniedziałek około południa, we wtorek dostaję informację o wykonaniu zamówienia, w czwartek listonosz puka dwa razy. Byłem w szoku. Do tej pory miałem raczej gorsze mniemanie o sklepach internetowych, zawsze trwało to minimum dwa tygodnie. A tu www.wysylkowa.pl się postarała, za co ją chwalę, a co.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe