Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 
2005-09-20 Civilization IV gdzie? kiedy? i za ile - daty premiery Civ4 w Europie na podstawie przedsprzedaży w Amazon wyglądają następująco:
- Wielka Brytania - Amazon UK - 24,99 £ - 21 październik 2005
- Francja - Amazon FR - 52,25 € - 3 listopad 2005
- Niemcy - Amazon DE - 49,99 € - 4 listopad 2005
 
Mogą być niestety problemy z przesyłką do Polski, oprócz kłopotów z językiem (ja osobiście po niemiecku nie reflektuję i w Niemczech nie kupię), taki Amazon UK oprogramowania i gier do Polski nie wysyła, tylko do krajów "starej" Unii, pachnie mi to jakąś dyskryminacją.
 
Civilization można jeszcze kupić w USA za 49,95 $, w Chips & Bits, EBgames lub poprzez stronę Take2 Interactive. Z trzech powyższych najciekawsza jest oferta trzecia, w Chips & Bits koszty przesyłki do Polski  to 43,68 $, w EBgames znowu tylko "stara" Unia. Poprzez stronę T2 można zamówić Civilization IV Pre-Order Edition (pisałem o niej 10 września) która początkowo miała być dostępna tylko w USA i Kanadzie, koszty przesyłki Priority Airmail to 17,15 $.
 
Uwaga: z listy subskrybentów usunąłem te maile które mi odbijało, powody mogły być różne, jeżeli była to np. chwilowa awaria serwera i newsa powyższego nie dostałeś/aś, proszę ponownie wpisać się na listę.
 
2005-09-17 Civilization IV Multiplayer - na stronach GameSpy PC, GameSpot oraz IGN.com można przeczytać relacje dziennikarzy którzy mieli szansę pograć w Civ IV w trybie multiplayer.
 
2005-09-12 Premiera Civilization IV w Polsce - "W tej chwili nic oficjalnie nie możemy potwierdzić." taką dostałem odpowiedź. I teraz pytanie, na stronie Cenega Poland wśród zapowiedzi na 2005 rok Civilization IV nie uświadczysz? czy oznacza to, że w tym roku nie wyjdzie? czy nie wiedzą? jakieś prace/rozmowy trwają ale nie chcą ujawnić? a może wyjdzie dopiero za rok, z opóźnieniem jak w Civ3? i co mamy robić? kupować na zachodzie za 49,95 $ + koszty wysyłki? ściągać lub kupować piraty? spalszczać czy nie spalszczać? podyskutuj na forum.
 
2005-09-11 Ustroje i rządy w Civilization IV - na stronie Shacknews znalazła się krótka wypowiedź Barrego Caudilla (Senior Producer, Firaxis Games) na temat ustrojów w Civilization IV.
W stosunku do Civilization III zaszły tu duże zmiany. Nie wybieramy już po prostu jednego z dostępnych ustrojów, system polityczny państwa może być kombinacją 25 opcji zgrupowanych w pięciu kategoriach. Te kategorie to: rząd, prawo, praca, ekonomia i religia. Gra rozpoczyna się na najniższym poziomie, czyli barbarzyński, zdecentralizowany despotyzm z plemienną pracą i pogaństwem. Z czasem będziemy odkrywać coraz bardziej zaawansowane formy systemu. Ustrój cywilizacji można dostosować do osobistych preferencji, ich wybór będzie miał wpływ na podwyższenie lub zmniejszenie produktywności, bogactwa i szczęścia obywateli, wzrost lub spadek wpływów religii a także na zdolność do utrzymania dużej armii. Nie jest powiedziane, że najlepiej jest zawsze wybrać równo najlepszy dostępny poziom - nie zawsze będzie to też możliwe. Ale czy będziemy despotą czy królem, demokratycznie wybranym władcą czy teokratą, czy będziemy mieć wolny rynek czy gospodarkę centralnie sterowaną będzie zależało tylko od nas. To co wybierzemy będzie miało wpływ nie tylko na nasze ale i na inne cywilizacje, może się np. sąsiadom nie spodobać, że mamy u siebie niewolnictwo. Zawsze trzeba zrobić rachunek zysków i strat zanim "Zaczniemy Rewolucję".
 
2005-09-10 Premiera Civilization - Podana wcześniej data 30 września była jak widać błędna (nie wiem już skąd ją wziąłem). Z zapowiedzi jaka pojawiła się wczoraj na PC Games wynika, że Civilization IV pojawi się w październiku. Jednocześnie ogłoszono program motywacyjny dla zamawiających grę przed premierą (niestety tylko w Ameryce północnej), otrzymają oni specjalną Civilization IV Pre-Order Edition. Będzie zawierać ona CD ze ścieżką dźwiękową, szablon na klawiaturę, plakat z drzewem rozwoju technologii i trochę inaczej wydaną instrukcję (spirala), wszystko w specjalnym opakowaniu za jedyne 49,95 $.
Na stronach Cenega Poland nie ma informacji na temat wydania Civilization IV w kraju.
 
2005-09-09 Oficjalna strona Civilization IV - pod tym adresem znajduje się zalążek oficjalnej strony gry. Na razie jest tam głównie informacja, że prawdziwa strona oficjalna pojawi się wkrótce, można sobie też pooglądać obrazki i przeczytać krótką charakterystykę gry.
 
2005-09-03 Zmiana serwera - Witam pod nowym adresem, jak myślicie dobrze to czy źle? podyskutujmy na forum.
 
2005-08-10 Civilization IV 30 września - jak pewnie już wszyscy wiedzą wielkimi krokami zbliża się premiera Civilization IV. Gra autorstwa Firaxis Games wydana będzie przez Take2 Interactive. Nie jest na razie znany termin premiery polskiej, partnerem Take2 w Polsce jest Cenega ale na ich stronie ukazała się jak na razie tylko króciutki zwiastun. Nieco dłuższe zapowiedzi przeczytać można między innymi na:

Na stronie IGN oprócz wywiadu z jednym z twórców gry znajduje się duży zbiór obrazków oraz kilka filmów - jeżeli to kogoś interesuje oczywiście :-) .
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe