Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2005-10-30 Fansite Kit do ściągnięcia  - na oficjalnej stronie Civilization IV w dziale downlands dostępny jest Fansite Kit oraz kilka tapet na pulpit.
Na stronie wystartował też dział Support.
 
Kolejne recenzje Civilization:
 - GameSpy 5/5
 - Gamespot 9,4/10
 - Yahoo! Games Review 4,5/5
 
Slashdot opublikował odpowiedzi jakie otrzymał Firaxis na pytanie internautów dotyczące Civilization IV.
 
2005-10-25 Premiera Civilization IV - dzisiaj premiera Civilization IV w USA, w Europie Zachodniej trzeba poczekać do 4 listopada.
Premiera Civilization IV w Polsce 25 listopada, gra pojawiła się w planie wydawniczym Cenega Poland, zostanie wydana w oryginalnej wersji językowej a jej cena została ustalona na 129,90. Można też kupić taniej.
 
Podyskutuj na forum
 
2005-10-22 Nowości na www.civ4.com - na oficjalnej stronie Civilization IV pojawił się nowy trailer gry, można też zobaczyć jak zmieniała się gra z wersji na wersję. Nowy trailer dostępny jest też w dziale Pliki.
Nowe artykuły dla bardzo lubiących czytać po angielsku dostępne na Apolyton Civilization Site oraz Civilization Fanatics Center. Na IGN pokazała się bardzo duża recenzja gry, ocena ogólna 9,4/10.
Uzupełniłem troszkę wymagania systemowe Civilization, według Firaxis gra w USA ma się ukazać na 2 CD zaś w Europie dostępna będzie wersja DVD. Ciekawe jaka wersja ukaże się w Polsce?
 
2005-10-16 Nowe artykuły - dla lubiących czytać po angielsku dwie duże recenzje na Apolyton Civilization Site oraz jedna na Civilization Fanatics Center.
Uzupełniłem też podstawowe informację o Civilization IV.
 
2005-10-15 Start oficjalnej strony Civilization IV - pod adresem www.civ4.com wystartowała oficjalna strona gry. W tej chwili zbyt dużo na niej niema, dostępny jest przegląd cywilizacji, trochę screenów i plików muzycznych. Bardzo ładnie wyglądają filmiki pokazujące walczące jednostki :-)
 
2005-10-09 Koniec z darmowymi przejazdami koleją - ilość pól jakie w jednej turze może pokonać jednostka transportowana koleją w Civ4 została ograniczona do 10 - wyjawił niejaki Soren Johnson (Lead Designer w Firaxis Games) na forum Apolyton.
 
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Civilization ale boicie się zapytać ;) (część druga) - na stronie ShackNews można przeczytać drugą część artykułu omawiającego 11 najważniejszych cech Civilization (pierwsza tutaj). Tym razem o możliwościach modyfikacji, możliwościach trybu multiplayer i single player, różnych tempach gry, filmikach i różnych drogach do zwycięstwa.
 
Nowy artykuł na IGN -  na IGN można przeczytać spory artykuł autorstwa Steve Buttsa który miał okazję pograć trochę w Civ4, dodatkowo 48 nowych ciekawych screenów.
 
2005-10-04 Zmiany na liście detalistów sprzedających Civ4 Pre-Order Edition - na listę sklepów powróciło Take2 Interactive, osobiście bardzo mnie to cieszy :)
 
Premiera Civilization IV w Polsce - jest już możliwość zamówienia Civilization IV w Polsce. Można ją kupić w przedsprzedaży między innymi na Gamblin.pl, z nieoficjalnych źródeł wynika, że gra będzie dostępna od 1 listopada, prawdopodobnie w wersji angielskiej z polską instrukcją. Niestety Cenega nie potwierdza na razie tych informacji.
 
2005-10-02 Civilization IV Pre-Order Edition - na oficjalnej stronie Civilization IV pokazała się informacja na temat detalistów którzy uprawnieni są do sprzedawania Civ4 Pre-Order Edition. Z wymienionych do Polski grę wyśle nam tylko GameStop, niestety koszt przesyłki to 59,99$, troszkę drogo.
 
2005-10-01 Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Civilization ale boicie się zapytać ;) - a raczej trochę marketingowych przechwalanek na stronie ShackNews.  Większa grywalność, więcej statystyk, świetny multipayer, rozbudowany edytor, więcej muzyki, pierwszych 5 rzeczy z docelowych 11 które mają sprawić, że gra będzie lepsza niż kiedykolwiek. Premiera 24 października, zobaczymy ;-)
 
2005-09-27 18 cywilizacji i 26 liderów - na stronie GameSpot można zobaczyć jakimi cywilizacjami i liderami będziemy grać w Civ4. Każdy z liderów ma dwie z dostępnych ośmiu cech specjalnych oraz preferowaną formę rządów. Każda z cywilizacji posiada tradycyjnie jednostkę specjalną oraz dwie technologie na starcie.
Ponadto nowe obrazki i filmy.
 
2005-09-24 Nowy artykuł na GameSpot - na stronie GameSpot pokazał się nowy artykuł opisujący Civilization IV w późniejszych etapach gry, po zakończeniu ekspansji w Epoce Kamienia i Epoce Brązu. Troszkę o Cudach Świata oraz o Cudach Narodowych (Małe Cuda w Civ3), przenoszeniu produkcji a raczej braku tego przenoszenia, zmianie tempa gry - położeniu większego nacisku na wieki wczesne, wyścigu zbrojeń, warunkach zwycięstwa.
Ponadto dodano kilka nowych obrazków i filmików, jest co oglądać.
Nowe zrzuty ekranowe i filmy mają ukazywać się teraz już prawie codziennie.
 
2005-09-21 Drzewo technologii Civilization IV - na stronie Civilization Fanatics' Center można obejrzeć całe drzewo technologii Civ4 sklejone ze zrzutów ekranowych jakie pokazały się na GameSpot (uwaga obrazek ma ponad 0,5 MB).
 
            
 
Civilization IV pokazała się w przedsprzedaży na Amazon.com i Amazon.ca. Jak wynika z dostępności premiera w USA i Kanadzie ustalona została odpowiednio na 24 październik i 14 listopad 2005.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe