Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2005-12-11 Screen tygodnia - tym razem dostałem znacznie więcej propozycji (zwłaszcza, że poprzednio nie było ani jednej). Konkretnie propozycja była jedna i tym sposobem screenem tygodnia jest obrazek nadesłany przez Adama - Zwycięstwo w wyścigu kosmicznym.
 Mam nadzieję, że w tym tygodniu zostanę zasypany mejlami i będą miał z czego wybierać. :-)
  
 Po namyśle zmieniłem nazwy dwóch jednostek:
 Axeman - Tarczownik (poprzednio Topornik)
 Maceman - Knecht (poprzednio Pałkarz)
 nazwy są przynajmniej historyczne, zapraszam na forum gdzie założony jest wątek dotyczący nazw.
  
2005-12-10 Surowce i Jednostki Civilization IV - dwa nowe działy na stronie, oba jeszcze nie są niestety skończone. Co do surowców raczej nie mam wątpliwości, ale jeśli chodzi o jednostki jeżeli ktoś ma pytania/ wątpliwości/propozycje zapraszam na założony w tym celu wątek ma forum.
  
2005-12-06 karty graficzne nie spełniające wymagań minimalnych Civ4 - dla posiadaczy starszego sprzętu tutaj znajduje się lista chipsetów graficznych nie obsługujących sprzętowo technologii transform and lighting wymaganej w Civilization IV.
  
2005-12-05 4 urodziny już jutro - Jutro strona w obecnym kształcie obchodzić będzie czwarte urodziny (jej poprzedniczka powstała w grudniu 1997 roku ale niestety z powodu splotu kilku przypadków odeszła do krainy zapomnienia). Jako, że jutro mogę nie mieć czasu już dziś składam sobie i wszystkim internautom którzy tutaj zaglądają najserdeczniejsze życzenia :)
 
 Konkurs na screen tygodnia nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem :( Dokładnie zainteresowanie jest żadne, nie dostałem ani jednego mejla w tej sprawie. Ale nie tracę nadziei i nadal czekam na propozycje. Cokolwiek, śmieszne lub straszne, rycerze atakujący czołgi, grzyb atomowy w 1256 roku, rekordowa ilość punktów, sam nie wiem co, co Wam przyjdzie do głowy. Żeby w tym tygodniu nie było łyso tak wygląda ekran startowy Civilization IV.
 Zapraszam też na forum, chciałbym aby w końcu się rozruszało.
  
2005-11-29 - dwie nowe recenzje Civilization IV w polskiej sieci ImRo.Gry 96%, Gry-Online 95%.
  
2005-11-28 patch do Civlization IV dostępny także lokalnie, do ściągnięcia w dziale Pliki.
  
 2005-11-27 Screen tygodnia - premiera Civilization IV w Polsce już za nami, można ją już kupić oficjalnie (nie każdy jest takim maniakiem jak ja :-) żeby sprowadzać grę ze Stanów). W związku z tym chciałbym ogłosić konkurs na screen tygodnia. Począwszy od dzisiejszej niedzieli spośród nadesłanych w ciągu tygodnia propozycji, będę wybierał jeden obraz i umieszczał go w galerii. Do obrazka proszę dołączyć krótkie uzasadnienie.
Wybór oczywiście będzie subiektywny, skarg i zażaleń nie przyjmuję, w odróżnieniu od pochlebstw i prezentów na które jestem łasy ;-)
Jako, że od czegoś trzeba zacząć, na początek całkiem banalny obrazek który rozpoczyna każdą rozgrywkę.
  
2005-11-25 Premiera Civilization IV w Polsce - dziś Civilization IV trafiła do sklepów w całej Polsce, Mamy też pierwsze recenzje, jedna z nich pojawiła się na Imperium Gier, 9,6/10 całkiem nieźle :-)
  
 2005-11-24 patch 1.09 dostępny - pojawił się patch 1.09 do Civilization IV (24,83 MB). Można go ściągnąć po wybraniu z menu ADVANCED --> CHECK FOR UPDATES, lub np. stąd CivFanatics, Apolyton, FileFront, 3D Downloads, Cenega Poland. Listę zmian można zobaczyć w tym pliku.
  
  
  
 Ci którzy nie mogą zdecydować się kupić czy nie kupić mogą ściągnąć ważące 329,53 MB demo CivIV. Dostępne są w nim do wyboru cztery cywilizacje: Hindusi, Rzymianie, Inkowie i Grecy. Pograć można w trwający 100 tur Tutorial a następnie w ograniczoną również do 100 tur rozgrywkę. Demo dostępne jest na Apolyton, 3D Downlands, FilePlanet, GamersHell.
  
  
Dziś  22  listopada  o  godzinie  20:10  przyszedł  na  świat  Maksymilian.
  
                                         MMAAAAMM SYNAAAAAAA.

  
  
2005-11-20 do plików wrzuciłem plakat dołączony do Civilization IV.
  
2005-11-19 Gamespot Game Guide - na Gamespot pojawił się Przewodnik po Civilization IV. Omówione w nim zostały zagadnienia związane z przywódcami, zarządzaniem miastem, Civics (jeżeli ma ktoś pomysł jak to sensownie tłumaczyć proszę o pomoc), religią, wojskiem, technologiami i cudami. Zarejestrowani użytkownicy (ale chodzi tu o tych płacących abonament) mogą ściągnąć przewodnik w formacie pdf.
  
Na oficjalnej stronie Civilization IV pojawiła się informacja na temat pierwszego patcha, z newsa wynika, że trafił on do testów w poniedziałek 14 listopada, nie podano niestety daty jego wypuszczenia.
  
2005-11-14 w końcu znalazłem trochę czasu :-) Jak już pisałem tydzień temu dotarła do mnie paczka z Civilization IV, szła dwa tygodnie. Pragnę podziękować w tym miejscu Poczcie Polskiej, paczka nadana w USA 26.10 do Warszawy dotarła 29.10 w Gdańsku była 31.10 zaś do mnie doszła 07.11. Przebycie ostatnich 7 kilometrów zajęło jej 7 dni, pozostawię to bez komentarza. Na razie nie miałem zbyt wiele czasu aby pograć, postaram się szybko nadrobić zaległości i podzielić się wrażeniami. Na razie tych którzy chcą zobaczyć jak wygląda Civilization IV Pre-Order Edition zapraszam do galerii.
  
Wszystkich którzy już trochę pograli a chcą podzielić się wrażeniami zapraszam na forum.
  
2005-11-07 mam, 2 tygodnie czekania ale dotarła, działa, na nic więcej nie mam dzisiaj czasu :-))
  
2005-11-05 Zapowiedź pierwszego patcha - na forum Civilization Fanatics' pojawiła się informacja, że w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się pierwszego patcha do CivIV.
  
2005-11-03 Civilization za 105 zł - na Gamblin.pl CivIV można kupić w nowej promocyjnej cenie 105 zł.
  
Oficjalny No-CD do Civilization III Conquests - niemieckie wydanie PC Games na płycie dołączonej do wrześniowego numeru dołączyło pełną wersję Civilization III. Po sygnałach od czytelników o problemach jakie pojawiają się z istniejącymi patchami na swojej stronie opublikowali oni pakiet patchy do Civilization III, który oprócz dotychczasowych zmian zawiera oficjalny i legalny No-CD do Civ3 Conquests 1.22 w wersji międzynarodowej. Plik można ściągnąć stąd, niestety potrzebna jest wcześniejsza rejestracja.
Uwaga (2005-11-06): Patch No-CD wrzuciłem do plików.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe