Nowości
Archiwum
Linki
Forum
Kontakt
Dodaj Newsa
  Civilization IV
Wstęp
Warlords
Gold Edition
Beyond the Sword
Galeria
Budowle
Cuda Świata
Cywilizacje
Jednostki
Surowce
Technologie
NGM
Sala chwały
Pliki
FAQ
 
  Civilization III
Wstęp
Play the World
Conquests
Gold Edition
Budynki
Cywilizacje
Cuda Świata
Małe Cuda
Jednostki
Surowce
Tereny
Ustroje
Pliki
FAQ
 
  Civilization II
Wstęp
Pliki
 
  CivII ToT
Pliki
FAQ
 

2006-03-02 poradnik do Civ4 – często powtarzającym się pytaniem jest czy mam jakiś poradnik do Civilization IV? Osobiście takiego poradnika nie posiadam, najlepszy jaki widziałem po angielsku to Sulla’s Civilization IV Walkthrough ze strony http://www.civfour.com/ (gdyby ktoś był chętny i przetłumaczył wiele osób na pewno byłoby wdzięcznych, mogę zaoferować pomoc w korekcie polskiej), wersję online tego poradnika można znaleźć na http://www.civ4info.com/Sullla/. Po polsku dostępny jest poradnik na Gry OnLine ale niestety płatny (6 zł + VAT). Dostępnym za darmo poradnikiem jest Civilopedia, polecam, można tam znaleźć prawie wszystko.
 
2006-02-26 Screen tygodnia – ekran dyplomacji Civ4PL. Niestety, muszę przyznać, że ostatnio zwolniłem tempo, dociągnąłem do połowy dyplomacji i stanąłem, nie mam po prostu czasu.
 
W dziale pliki Civ3 umieściłem coś bardzo starego, ale może ktoś nie widział, wygaszacz ekranu którego tematem jest atak na pewne miasto w USA. :)
 
2006-02-22 plugin do 3D Studio Max – na forum Civfanatics dostępny jest oficjalny Civilization IV plugin do 3D Studio Max 6 i 7. Pozwala on na eksport modeli z 3D Studio do formatu używanego w Civilization IV.
 
- Plugin do 3dsmax 6
- Plugin do 3dsmax 7+
 
Więcej na forum Civfanatics.
 
2006-02-19 Screen tygodnia – chyba Australia? autor: Kaladan. Oczywiście latająca kamera :-)
 
Zachęcam do nadsyłania propozycji na następny tydzień.
Dla jeszcze tego nie wiedzących, zrzuty ekranowe w Cywilizacji wykonuje się standardowo klawiszem "PrtScr" i są one od razu umieszczane w folderze "...Moje dokumenty\My Games\Sid Meier's Civilization 4\ScreenShots". Nie ma potrzeby wychodzenia z gry w celu ich zapisania, czy używania jakiegokolwiek dodatkowego programu.
 
2006-02-15 Sala chwały – uruchomiłem dział Sala chwały zachęcam do nadsyłania wyników :-)
 
2006-02-12 Screen tygodnia – o ciekawej sztuczce doniósł serwis Civilization Fanatics Center. Standardowo ruchy kamerą w Civilization IV są ograniczone. Ale wystarczy w pliku CivilizationIV.ini (znajduje się w folderze ...\Moje Dokumenty\My Games\Sid Meier's Civilization 4) odnaleźć sekcję
; Allow Camera Flying
AllowFlying = 0

i zmienić 0 na 1, aby zlikwidować to ograniczenie. Następnie uruchamiamy grę i naciskamy CTRL + ALT + F aby uruchomić tryb latającej kamery. Aby ją wyłączyć ponownie naciskamy CTRL + ALT + F. Efekty są bardzo fajne, warto spróbować.
 
2006-02-11 ForceWare Version 81.98 – nVIDIA wypuściła nowe sterowniki w których usunięto błąd związany z wyświetlaniem tekstur w Civilization IV. ForceWare Version 81.98 do pobrania ze strony producenta.

Ukazały się też nowe ATI Catalyst 6.2, choć w tym przypadku nie ma informacji o błędach związanych z Civ4.
 
2006-02-10 nowa wersja 1.2 spolszczenia grupy z civ.org.pl – pojawiła się nowa wersja 1.2 spolszczenia grupy jaka zawiązała się na forum civ.org.pl (Azazell, Kodzi, Jababr, Vashpan). Poprawiono wiele błędów gramatycznych, ortograficznych i składniowych... Spolszczenie (2,61 MB) do pobrania stąd.
 
2006-02-06 Nowy dział na stronie – Sala chwały – można się tam pochwalić swoimi wynikami. W podziale na rodzaj zwycięstwa, stopień trudności itd... powalczmy o miano najlepszego z najlepszych. Muszę chwilę pomyśleć nad tym jak będzie to docelowo wyglądać, na razie zachęcam do nadsyłania wyników – ostatni screen oraz save – niech inni też się czegoś nauczą.
Na razie na pierwszym miejscu jest AbuSebb ze Zwycięstwem w wyścigu kosmicznym w 1862 (5610 punktów).
 
2006-02-05 Screen tygodnia – w tym tygodniu ZawaR – Trzy miasta i trzy wielkie religie. Zachęcam do nadsyłania propozycji  na następny tydzień.


 
2006-02-01 Spolszczenie Civilization IV v0.03 – jeżeli ktoś ma ochotę może przetestować moje spolszczenie Cywilizacji, przetłumaczone jest zdecydowanie więcej niż ostatnim razem. Przyznaję, że grupa z forum civ.org.pl wykonała kawał dobrej roboty ale jeżeli chodzi o ortografię i interpunkcję to ... (lepiej nie mówić).

Plik waży 2,08 MB i należy go rozpakować do wcześniej utworzonego folderu "Text". Pełna ścieżka do tego folderu powinna wyglądać mniej więcej tak "...\Sid Meier's Civilization 4\Mods\Civ4PL\Assets\XML\Text". W tej chwili nie robię instalatora, ale gdy powstanie będzie korzystał właśnie z tej lokalizacji. Nic też nie stoi na przeszkodzie aby nadpisać pliki oryginalne znajdujące się w folderze "...\Sid Meier's Civilization 4\Assets\XML\Text". Radziłbym tylko wcześniej zrobić kopię zapasową. Pliki są do wersji 1.52, powinny działać też z wcześniejszymi ale głowy sobie nie dam uciąć.

Bardzo będę wdzięczny za zgłaszanie wszelkich uwag, sugestii i błędów na forum.
 
2006-01-30 Cywilizacje w Civ4 - nowy dział na stronie, na razie bez słowa wstępnego które zrobię w drugiej kolejności.
 
2006-01-26 - wracam do przekładu Cywilizacji - początkowo chciałem poprawiać spolszczenie grupy z civ.org.pl, ale nie byli zbytnio zainteresowani, trudno :(      "Poziom Moża" mnie dobił -- może jestem zbyt wrażliwy?
 
2006-01-23 - Civ4 w całości po polsku - dzięki grupie jaka zawiązała się na forum civ.org.pl (Azazell, Kodzi, Jababr, Vashpan) możemy od wczoraj cieszyć się pełnym spolszczeniem Civilization IV (civ4pl_instalacja.zip - 2,52 MB). Autorzy bardzo proszą o zamieszczanie na forum opinii na temat spolszczenia oraz zgłaszanie zauważonych błędów. Miłego grania :)
 
Uwaga: 2006-01-24 mamy już nową wersja civ4pl_11.zip - 2,59 MB.
 
Archiwum 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

 

 

  Szybkie linki
Gry komputerowe